REKLAMA

Szef MSWiA o wizycie Trumpa: To był sukces organizacyjny

  • Autor: PAP/JS
  • 06 lipca 2017 16:16
Szef MSWiA o wizycie Trumpa: To był sukces organizacyjny Szef MSWiA Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej (fot. MSWiA//twitter)

Wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie przebiegła bezpiecznie - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. To był sukces organizacyjny, zawdzięczamy to ciężkiej pracy funkcjonariuszy - podkreślił.

"Po raz kolejny polscy funkcjonariusze udowodnili, że są profesjonalni, że są zaangażowani, że potrafią zapewnić bezpieczeństwo. W świat poszedł przekaz, że Polska jest krajem bezpiecznym, Polska jest krajem gościnnym" - powiedział na konferencji Błaszczak.

Dodał, że w zabezpieczenie wizyty prezydenta USA było zaangażowanych 4,5 tys. funkcjonariuszy policji, BOR, i Państwowej Straży Pożarnej.

Podziękował służbom za pracę

Czytaj też: Trump: Ameryka kocha Polskę i Ameryka kocha Polaków

"Przebieg wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa był bardzo spokojny" - ocenił Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Podziękował mieszkańcom Warszawy za cierpliwość i wyrozumiałość mimo utrudnień związanych z zabezpieczeniem wydarzeń.

Szymczyk przypomniał, że od wtorku trwa akcja "szczyt", którą zarządza Komendant Stołeczny Policji. "Blisko 4,5 tys. funkcjonariuszy (zostało) zaangażowanych w bezpieczny przebieg tych wszystkich wydarzeń, które miały i mają miejsce na terenie Warszawy" - powiedział.

"Chciałbym podkreślić bardzo spokojny przebieg wizyty pana prezydenta Stanów Zjednoczonych w naszym kraju, poza kilkoma incydentami związanymi ze zgłoszeniami o ujawnieniu przedmiotów mogących stanowić zagrożenie" - powiedział. Zaznaczył, że w żadnym ze zgłaszanych przez mieszkańców przypadków nie potwierdzono zagrożenia.

"Bardzo dziękuję też mieszkańcom Warszawy za cierpliwość i wyrozumiałość, jaką się wykazali w związku z utrudnieniami, które powodowane były dzisiejszymi wydarzeniami na terenie Warszawy, ale dzięki tej cierpliwości i wyrozumiałości mieszkańców te wszystkie wydarzenia przebiegły bardzo spokojnie i bezpiecznie" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA