REKLAMA

Szef MSWiA: Projekt "ustawy dezubekizacyjnej" sprawiedliwy i oczekiwany

  • Autor: PAP/JS
  • 02 grudnia 2016 17:42
Szef MSWiA: Projekt "ustawy dezubekizacyjnej" sprawiedliwy i oczekiwany Szef MSWiA Mariusz Błaszczak (fot. Sejm/twitter)

Projekt "ustawy dezubekizacyjnej" zadośćuczyni w końcu zasadzie sprawiedliwości oraz oczekiwaniom społecznym - mówił w Sejmie szef MSWiA Mariusz Błaszczak, przedstawiając projekt obniżający świadczenia ponad 32 tys. b. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL.

Według rządowego projektu nowelizacji świadczenia te sięgną maksymalnie średniego świadczenia w ZUS.

"Projekt po ponad ćwierćwieczu zadośćuczyni w końcu zasadzie sprawiedliwości oraz oczekiwaniom społecznym. Niegodne i niesprawiedliwe jest, aby funkcjonariusze komunistycznego aparatu represji z okresu PRL wciąż cieszyli się w niepodległej Polsce przywilejami emerytalno-rentowymi, o których jedynie pomarzyć mogą ich ofiary" - powiedział Błaszczak.

"Chodzi o osoby walczące o wolność i z tego tytułu represjonowane przez obecnych beneficjentów systemu emerytalno-rentowego służb mundurowych" - dodał minister.

Jak podkreślił, projekt ma na celu wprowadzenie rozwiązań zapewniających zniesienie przywilejów emerytalnych w pełniejszym zakresie niż ustawa z 2009 r. "Po 2009 r. mieliśmy do czynienia ze skutecznymi niestety próbami obchodzenia prawa. Ustawa przewidywała tylko obniżenie emerytur. W związku z tym funkcjonariusze SB przechodzili renty. Ustawa z 2009 r. zawierała dużo węższy katalog osób i stanowisk kwalifikowanych jako stanowiska SB" - powiedział Błaszczak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Baster 2016-12-03 18:04:54
    Błaszczak powinien oddać dyplom który zrobił w czasach komunistycznych. Przecież mógł studiować na Sorbonie. W swojej partii ma prokuratorzynę z PRL-u na którego są dokumenty w IPN.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA