REKLAMA

Szef MSWiA ws. powrotu delegacji z Londynu: Żadne procedury nie zostały złamane

  • Autor: PAP/JS
  • 05 grudnia 2016 18:05
Szef MSWiA ws. powrotu delegacji z Londynu: Żadne procedury nie zostały złamane Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. (fot. MSWiA/twitter)

W sprawie powrotu delegacji rządowej z wizyty w Londynie żadne procedury nie zostały złamane - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

"Przede wszystkim nie zostały złamane żadne procedury" - powiedział na briefingu szef MSWiA. "To jest najważniejsze, żeby postępować zgodnie z regułami i procedurami; w tej sprawie żadne procedury nie zostały złamane" - dodał.

Z kolei politycy PO odnosząc się do sprawy, ocenili wcześniej w poniedziałek, że rząd PiS nie wyciągnął wniosków z katastrofy w Smoleńsku i nadal łamie wszelkie procedury bezpieczeństwa.

"Jeszcze raz podkreślam, są procedury, jest instrukcja organizacji lotów HEAD; te zasady nie zostały złamane" - podkreślił Błaszczak. "Uważam, że to co robi opozycja, to kolejny element wykorzystywania sytuacji" - dodał.

"Ja bym sobie życzył, żeby z taką determinacją posłowie PO zaangażowali się w proces wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej. Oni wtedy tego nie zrobili i nie wykazali żadnej determinacji. W odpowiedzi za swoje zaniechania dziś trwa proces byłego szefa kancelarii Donalda Tuska, który był odpowiedzialny za przygotowanie wizyty 10 kwietnia 2010 r. Ale to zostawmy wymiarowi sprawiedliwości, ocenę tego, co wydarzyło się 10 kwietnia, zaniedbań związanych z nieprzygotowaniem wówczas tej wizyty" - powiedział szef MSWiA.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Chwała na wysokości 2016-12-06 10:58:22
    Żadne procedury nie zostały złamane dzięki dzielnemu pilotowi. Wcześniej PISuary takich zwalniały, dziś chwalą, może więc jednak coś do nich dociera.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA