REKLAMA

Szef MSWiA wyróżniony medalem „Zło Dobrem Zwyciężaj”

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 16 sierpnia 2016 10:46
Szef MSWiA wyróżniony medalem „Zło Dobrem Zwyciężaj” Szef MSWiA otrzymał medal z rąk prezesa kapituły Ryszarda Walczaka oraz ks. prałata Stanisława Kucia, kustosza cmentarza poległych w 1920 r. w Radzyminie. (fot. MSWiA)

• Minister Mariusz Błaszczak decyzją kapituły i Ogólnopolskiego Komitetu Pamięci Ks. Jerzego Popiełuszki otrzymał w poniedziałek (15 sierpnia) medal „Zło Dobrem Zwyciężaj”.
• Uroczystość uhonorowania szefa MSWiA odbyła się na Cmentarzu Poległych 1920 roku w Radzyminie.

Medal „Zło dobrem zwyciężaj” jest przyznawany od 1998 roku za szerzenie pamięci o bohaterach, męczennikach i mężach stanu z poświęceniem służących Bogu i Ojczyźnie.

Do tej pory medal otrzymało szereg osobistości ze świata polityki, kultury, duchowieństwa, opozycji antykomunistycznej z czasów PRL. Wśród odznaczonych znaleźli się m.in. ks. prymas Józef Glemp, prezydent RP Lech Kaczyński, premier Jarosław Kaczyński, Joanna i Andrzej Gwiazda, Krzysztof Wyszkowski.

Szef MSWiA otrzymał medal w poniedziałek (15 sierpnia) z rąk prezesa kapituły Ryszarda Walczaka oraz ks. prałata Stanisława Kucia, kustosza cmentarza poległych w 1920 r. w Radzyminie.

Medal „Zło dobrem zwyciężaj” jest przyznawany od 1998 roku. (fot. MSWiA)

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA