REKLAMA

Szef MSZ: Kwestie historyczne między Polską a Ukrainą muszą być nazwane po imieniu

  • Autor: PAP/JS
  • 11 lipca 2016 13:13
Szef MSZ: Kwestie historyczne między Polską a Ukrainą muszą być nazwane po imieniu Minister spraw zagranicznych był pytany na konferencji prasowej, czy jego zdaniem Ukraina robi wszystko, żeby rozliczyć kwestie rzezi wołyńskiej. (fot. MSZ/twitter)

Wszystkie kwestie historyczne między Polską a Ukrainą muszą być wyjaśnione; problemy konfliktu rosyjsko-ukraińskiego nie mogą być wymówką, żeby nie nazwać po imieniu historycznych problemów między naszymi krajami - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski.

Minister spraw zagranicznych był pytany na konferencji prasowej, czy jego zdaniem Ukraina robi wszystko, żeby rozliczyć kwestie rzezi wołyńskiej.

"Jeśli chodzi o problemy polsko-ukraińskie, jesteśmy w stałym kontakcie z naszym partnerem ukraińskim, prowadzimy od dawna dialog i nasza polityka, nasze spojrzenie jest klarowne, jest bardzo jasne - wszystkie kwestie historyczne muszą być wyjaśnione i nazwane po imieniu. Takie jest stanowisko polskiego rządu" - powiedział Waszczykowski.

Czytaj też: Kaczyński: Zbrodnia wołyńska to było ludobójstwo

"Żadne inne kwestie, które w tej chwili są na arenie międzynarodowej, jak np. problemy rosyjsko-ukraińskiego konfliktu, nie mogą być wymówką do tego, żeby nie rozstrzygnąć i nie nazwać po imieniu historycznych problemów między naszymi narodami, naszymi państwami" - oświadczył szef polskiej dyplomacji.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA