REKLAMA

Szef MSZ o Prawie o zgromadzeniach: Wprowadzamy porządek, nie zabraniamy demonstrować

  • Autor: PAP/JS
  • 06 grudnia 2016 17:50
Szef MSZ o Prawie o zgromadzeniach: Wprowadzamy porządek, nie zabraniamy demonstrować Witold Waszczykowski przebywa w Brukseli (fot. MSZ/twitter)

Zmiany w prawie o zgromadzeniach nie łamią żadnych standardów międzynarodowych, jest to wprowadzenie pewnego porządku, natomiast nie ma tam żadnego przepisu, który by zabraniał komukolwiek demonstrować - powiedział w Brukseli szef MSZ Witold Waszczykowski.

Minister, który bierze udział w dwudniowym spotkaniu szefów dyplomacji państw NATO, był pytany o stanowiska OBWE i Rady Europy, które w poniedziałek wyraziły zaniepokojenie zmianami w Prawie o zgromadzeniach. Waszczykowski podkreślił, że nie zgadza się z tymi ocenami. Jego zdaniem, zmiany te nie stanowią przekroczenia, ani złamania międzynarodowych standardów.

"Nie łamiemy żadnych konwencji międzynarodowych. Po prostu chcemy wprowadzić pewne porządki, ponieważ ostatnio mamy modę na demonstracje. To jest cecha otwartej demokracji, natomiast chcielibyśmy, żeby te demonstracje nie nakładały się na siebie, nie kolidowały ze sobą w czasie" - podkreślił szef MSZ.

"To jest po prostu wprowadzenie pewnego porządku. Natomiast nie ma tam żadnego przepisu w tych nowelizacjach, który by zabraniał komukolwiek demonstrować" - oświadczył Waszczykowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA