REKLAMA

Szef MSZ ws. Caracali: Francuzi nie przedstawili oferty korzystnej dla polskiego interesu

  • Autor: PAP/JS
  • 10 października 2016 16:21
Szef MSZ ws. Caracali: Francuzi nie przedstawili oferty korzystnej dla polskiego interesu Waszczykowski pytany był o sprawę Caracali na konferencji prasowej po spotkaniu w Warszawie z szefem białoruskiej dyplomacji Uładzimirem Makiejem. (fot. MSZ/twitter)

Negocjacje umowy offsetowej z Airbus Helicopters ws. kontraktu na zakup śmigłowców Caracal nie zostały zerwane, po prostu wygasły, ponieważ nie było korzystnego dla polskiego interesu pomysłu ze strony francuskiej - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski.

"Gdybyśmy otrzymali ofertę korzystną dla interesu polskiego, dla polskiej obronności, dla polskiego biznesu i przemysłu, to na pewno ta sprawa byłaby załatwiona lepiej" - powiedział Waszczykowski pytany o tę sprawę na konferencji prasowej po spotkaniu w Warszawie z szefem białoruskiej dyplomacji Uładzimirem Makiejem.

Jak mówił, rząd w dobrej wierze przejął wstępnie uzgodniony tuż przed wyborami w 2015 roku kontrakt i przez prawie rok czekał na jego szczegóły, zwłaszcza w dziedzinie handlowej, gospodarczej.

Czytaj też: Szefowie MSZ Polski i Białorusi: Relacje między naszymi krajami są coraz bliższe

"Niestety nie doczekaliśmy się. W związku z tym, jeśli mamy wydać olbrzymie pieniądze na broń, która nawet nie jest bronią podstawową armii francuskiej i która nie gwarantuje nam, iż gospodarka polska równo zyskałaby na tym kontrakcie jak gospodarka francuska, to nie mieliśmy wyboru i zakończyliśmy te rozmowy. One nie zostały zerwane, po prostu wygasły ponieważ nie mieliśmy żadnego nowego, korzystnego dla polskiego interesu, polskiego biznesu, polskiej gospodarki, pomysłu ze strony francuskiej" - oświadczył Waszczykowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA