REKLAMA

Szef Parlamentu Europejskiego wezwał polski rząd do wyjścia z impasu ws. TK

  • Autor: PAP/JS
  • 17 marca 2016 19:24
Szef Parlamentu Europejskiego wezwał polski rząd do wyjścia z impasu ws. TK Schulz: UE potrzebuje Polski "silnej i demokratycznej" (fot. Hochgeladen von Foto-AG Gymnasium Melle/wikipedia/CC BY-SA 3.0)

Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz podczas wystąpienia na rozpoczęcie  szczytu UE wezwał polski rząd do "znalezienia drogi prowadzącej do wyjścia z obecnego impasu". UE potrzebuje Polski "silnej i demokratycznej" - mówił.

Schulz zaznaczył, że opinia Komisji Weneckiej "poddaje silnej krytyce zaproponowane przez polski rząd zmiany w Trybunale Konstytucyjnym".

"Niezależny sąd konstytucyjny jest częścią systemu mechanizmów gwarantujących zachowanie równowagi w polityce. Obecna sytuacja oznacza, że te mechanizmy są zablokowane. W imieniu Parlamentu Europejskiego wzywamy polski rząd do znalezienia drogi prowadzącej do wyjścia z obecnego impasu i zaangażowania w debatę, która naprawi wady ostatnich reform" - podkreślił szef PE.

Czytaj też: Posiedzenie Rady Europejskiej: Znamy stanowisko polskiego rządu

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA