REKLAMA

Szef Platformy Obywatelskiej na 23. Przystanku Woodstock

 • Autor: PAP/JS
 • 03 sierpnia 2017 15:12
Szef Platformy Obywatelskiej na 23. Przystanku Woodstock (fot. Grzegorz Schetyna/PO)

Szef PO Grzegorz Schetyna przejechał na rozpoczynający się w czwartek (3 sierpnia) 23. Przystanek Woodstock. W strefie promocyjnej regionu lubuskiego złożył podpis na symbolicznej tablicy "My, Europejczycy!". Mówił, że jest dumny z festiwalu Woodstock i że takie imprezy trzeba wspierać.

• Według zapowiedzi biura prasowego PO, wraz ze Schetyną tablicę podpisać miał Jerzy Owsiak. Szefa WOŚP nie było jednak.

• Pytany o przyczyny jego nieobecności, lider PO odparł: "nie wiem, ma może swój scenariusz. My się umawialiśmy tutaj z samorządowcami lubuskimi i jesteśmy razem tutaj.

Schetynie towarzyszyła grupa parlamentarzystów PO, m.in. były minister sprawiedliwości Borys Budka i b. minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, a także samorządowcy, m.in. z marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

Lider PO powiedział, że festiwal, mimo swojej historii, ma ostatnio kłopoty. "Chciałem podkreślić, że on jest ważnym elementem większej całości, takiej obecności Polski w Europie. Ma swoją historię, swojego lidera, twórcę - Jurka Owsiaka i ma także niechętne spojrzenie MSWiA i polskiego rządu" - dodał szef PO.

"Dlatego tu jesteśmy, żeby podkreślić, że to jest dobra zabawa, ważne spotkanie. Jesteśmy dumni z tego festiwalu" - zaznaczył polityk. Zadeklarował, że Platforma chce wspierać uczestników Przystanku Woodstock, by mogli przyjeżdżać do Kostrzyna i bawić się. "Organizatorom takich imprez trzeba pomagać, a nie przeszkadzać" - przekonywał lider Platformy.

Marszałek Polak mówiła z kolei, że tablica z hasłem "My, Europejczycy!" jest potwierdzeniem tego, że Polska jest w Europie i że Polacy chcą w niej być. Zachęcała wszystkich przez megafon, by składali na niej swe podpisy. Jako pierwsi uczynili to politycy Platformy.

Według zapowiedzi biura prasowego PO, wraz ze Schetyną tablicę podpisać miał Jerzy Owsiak. Szefa WOŚP nie było jednak. Pytany o przyczyny jego nieobecności, lider PO odparł: "nie wiem, ma może swój scenariusz. My się umawialiśmy tutaj z samorządowcami lubuskimi i jesteśmy razem tutaj. Zapowiadaliśmy to od tygodnia".

Na pytanie, czy łączenie zabawy i muzyki z polityką jest dobrym pomysłem, szef PO zapewnił: "to nie jest tak, że jesteśmy tu po to, żeby przemawiać ze sceny, czy żeby robić nachalną propagandę. " My tutaj jesteśmy, żeby być ze sobą, żeby rozmawiać i jesteśmy otwarci, mamy Klub Obywatelski. Nie ma żadnego nacisku i narzucania się, bo nie powinno być. To jest czas wakacji, czas muzyki, niech zwycięża dobry nastrój" - podkreślił Schetyna.

Spotkanie Klubu Obywatelskiego Platformy, z udziałem m.in. szefa Platformy, zaplanowano na godz. 15.30. Odbędzie się w Strefie Lubuskiej (Strefie Wolnego Mikrofonu) Przystanku Woodstock.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Mieszko 2017-08-08 09:53:52
  Jestem ciekaw kto ich słucha bo tam niema czasu na takie pierdoły
 • Panta rej 2017-08-03 23:23:24
  Do jakskoczek: Bardzo trzeźwy osad polityków zamierzchłej juz kasty. Ubawiłam sie, zwłaszcza wizja przewodniczącego PO w krótkich majtach.
 • Kibol Widelec 2017-08-03 23:18:22
  Tonący brzytwy sie chwyta. Nic dodać, nic ująć.
 • Kultura wg PIS 2017-08-03 16:10:08
  Do jakskoczek: Woodstock był zawsze ale nie jest pewne że będzie dalej bo dobrej zmianie się nie podoba i robią wszystko żeby wydarzeniu ukręcić łeb. Taka demokracja w stylu PIS. Jak do artysta nie śpiewa łubudubu do Kaczora to łeb mu ukręcić i do wora (artyście oczywiście).
 • jakskoczek 2017-08-03 16:01:42
  Przystanek Woodstock, był od zawsze. Nawet wtedy jak Schetyna biegał w krótkich majtkach i służył dla młodzieży a nie polityków. Do tego durnowatych.
 • A tarzają się w błocku... 2017-08-03 15:57:20
  Nic dziwnego - to kulturalne wydarzenie i każdy mazguła tam chce być...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA