REKLAMA

Szef PSL o odebraniu stopni generalskich: To nic nie zmieni, a znów podzieli Polaków

  • Autor: PAP/JS
  • 13 grudnia 2016 14:16
Szef PSL o odebraniu stopni generalskich: To nic nie zmieni, a znów podzieli Polaków Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (fot.:twitter.com/kosiniakkamysz)

• Odebranie stopni generalskich Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi nic nie zmieni, a znów podzieli Polaków - uważa prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
• Chęć zemsty nie jest dobrym doradcą - ocenił.

We wtorek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział, że Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi zostaną odebrane stopnie generalskie.

Odnosząc się do tej zapowiedzi Kosiniak-Kamysz powiedział dziennikarzom, że "chęć zemsty nie jest dobrym doradcą". "To naprawdę już nic nie zmieni, a znów podzieli Polaków" - mówił prezes PSL po uroczystościach zorganizowanych przez ludowców w związku z 35. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego.

"Pamiętam, co kardynał Józef Glemp mówił o gen. Wojciechu Jaruzelskim i jak się pozytywnie wyrażał o jego roli, o trudnym jego życiu, o błędach, które popełnił, ale o bardzo ważnej roli w pokojowych przemianach (...) Bez jego dobrej woli nie byłoby pokojowego '89 roku" - mówił Kosiniak-Kamysz. "Te słowa kardynała Józefa Glempa są dla mnie wyznacznikiem" - podkreślił.

"Rok Miłosierdzia się skończył, (...) to nie znaczy, że ma się kończyć w naszych relacjach międzyludzkich. Partia, która tak często odwołuje się do Kościoła katolickiego, mogłaby wziąć sobie trochę na wstrzymanie" - dodał.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA