REKLAMA

Szef resortu infrastruktury i budownictwa krytykuje władze samorządowe Małopolski

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 08 września 2016 11:22
Szef resortu infrastruktury i budownictwa krytykuje władze samorządowe Małopolski Za trzy lata Koleje Małopolskie mają przejąć cały ruch regionalny w województwie. (fot. www.malopolska.pl)

• Andrzej Adamczyk uważa, że zamiast tworzyć Koleje Małopolskie, należało wspierać Przewozy Regionalne.
• Rzecz w tym, że podobny scenariusz wcześniej został zrealizowany w kilku innych regionach Polski.

W Małopolsce działały Przewozy Regionalne. Należało je dofinansować a nie powoływać konkurencję. Przewozy były własnością marszałka. Ten sam marszałek powołał Koleje Małopolskie (…) To działanie wymierzone w interes działającej spółki, będącej własnością tego, który decyzje podejmuje – stwierdził na antenie Radia Kraków Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. Jak podkreślił utworzona przez samorząd województwa spółka stanowi konkurencję dla Przewozów Regionalnych, a sam rynek przewozów podzielony został dość specyficznie.

- Te lukratywne linie obsługuje nowa spółka. Przewozom zostały te najmniej atrakcyjne. Mówi się o likwidacji Przewozów. Za to powinni odpowiedzieć ci, którzy powołali konkurencję – powiedział Adamczyk.

Czytaj cały artykuł TUTAJ.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA