REKLAMA

Szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ–Wschód w Elblągu odwołany

  • Autor: PAP/AT
  • 18 lipca 2017 09:24
Szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ–Wschód w Elblągu odwołany Robert Orłowski pełnił obowiązki szefa sztabu od dnia 23 listopada 2016 r. (fot. mon.gov.pl)

Pułkownik Robert Orłowski, szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ–Wschód w Elblągu, na mocy decyzji ministra obrony narodowej został zdjęty ze stanowiska i przeniesiony do rezerwy kadrowej - poinformowało MON.

Robert Orłowski pełnił obowiązki szefa sztabu od dnia 23 listopada 2016 r.

Utworzenie w Elblągu dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód jest rezultatem porozumień zawartych w ubiegłym roku podczas szczytu NATO w Warszawie. To wtedy zawarto postanowienie o powołaniu batalionowych grup bojowych w Estonii, na Litwie, Łotwie i w Polsce.

W marcu 2017 r. na stanowisko dowódcy dywizji stacjonującej w Elblągu wyznaczony został gen. bryg. Krzysztof Motacki. Cztery miesiące później powitano tam pierwszych oficerów, m.in. z USA, Czech czy Węgier. Docelowo dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód liczyć będzie ok. 300 żołnierzy z 14 państw.

Pełną gotowość operacyjną Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód ma osiągnąć z końcem grudnia przyszłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • KoMiK 2017-07-18 20:10:31
    To sobie nie pofikał ani na stanowisku ani na młodej...
  • gazeciarz 2017-07-18 11:22:46
    I co ??? Totalna opozycja, jeszcze nie protestuje ? Niesamowite. Chyba gazetów nie czytajo.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA