REKLAMA

Szefowa CBŚP złożyła rezygnację

  • Autor: PAP/JS
  • 27 czerwca 2016 13:42
Szefowa CBŚP złożyła rezygnację Powodem decyzji mają być problemy zdrowotne (fot. twitter.com/MSWiA_RP)

• Szefowa Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Renata Skawińska złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska - poinformowała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.
• Powodem decyzji mają być problemy zdrowotne.

O możliwości rezygnacji szefowej CBŚP mówiło się nieoficjalnie od kilku tygodni. W ostatnim czasie komendant przebywała na zwolnieniu lekarskim po tym, jak zasłabła w pracy.

Hamelusz potwierdziła w rozmowie z PAP, że "powodem rezygnacji szefowej Centralnego Biura Śledczego Policji są problemy zdrowotne".

Czytaj też: MSWiA pracuje nad projektem nowej ustawy o dokumentach publicznych

Skawińska była szefową CBŚP od grudnia 2015 r. To pierwsza w historii Biura kobieta na tym stanowisku. Wcześniej kierowała m.in. warszawskim zarządem CBŚP, była też szefową śląskiego zarządu CBŚP. W policji służy od 24 lat. Na razie nie wiadomo, kto ją zastąpi.

CBŚ powstało w 2000 r. z połączenia działającego od 1994 r. Biura do Walki z Przestępczością Zorganizowaną KGP i powołanego w 1997 r. Biura do Spraw Narkotyków KGP. 9 października 2014, zgodnie z nowelizacją ustawy o policji przekształcone zostało w Centralne Biuro Śledcze Policji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA