REKLAMA

Szumilas: Minister edukacji nie słucha nauczycieli, samorządowców i rodziców

  • Autor: PAP/JS
  • 10 października 2016 14:35
Szumilas: Minister edukacji nie słucha nauczycieli, samorządowców i rodziców Była minister edukacji i posłanka PO Krystyna Szumila (fot. mat. pras.)

Minister edukacji Anna Zalewska nie słucha nauczycieli, samorządowców i rodziców protestujących przeciwko chaosowi w edukacji związanym z likwidacją gimnazjów - mówiła była minister edukacji i posłanka PO Krystyna Szumilas.

Po południu przed urzędami wojewódzkimi w całej Polsce odbędzie się protest ZNP.

"Nauczyciele z samorządami, rodzicami, organizacjami pozarządowymi protestują przeciwko chaosowi w edukacji, przeciwko zmianie, która jest nieprzygotowana, krzywdzi dzieci" - mówiła na briefingu prasowym w Sejmie Szumilas. Jej zdaniem minister edukacji nie słucha głosu nauczycieli, samorządowców i rodziców.

Według Szumilas, podczas konsultacji minister edukacji nie rozmawiała o tym, jak polepszyć reformę, ale próbowała odwrócić uwagę od najistotniejszego problemu. "Zmiany w edukacji muszą być bardzo dobrze przygotowane, a chaos, który chce wprowadzić pani minister, nie będzie służył polskim dzieciom, dlatego PO i wiele organizacji pozarządowych wspiera dziś nauczycieli" - dodała, podkreślając, że protesty organizuje ZNP oraz ludzie, którym zależy na dobrej edukacji dzieci.

Oceniła także, że gimnazja - jako nowy rodzaj szkół dla nastolatków - w pierwszym okresie ich funkcjonowania trudno było dobrze zorganizować. "Ale przez ponad 15 lat nauczyciele, gimnazjaliści, rodzice przyzwyczaili się do tego systemu, a nauczyciele nauczyli się pracować z gimnazjalistami" - uważa b. minister edukacji.

"Dziś dzięki dyskusji wokół edukacji rodzice, społeczeństwo mieli szanse usłyszeć to, co mówią badacze, naukowcy, że gimnazja się sprawdziły" - powiedziała.

Zaznaczyła, że niestety minister edukacji interpretuje wyniki badań "na swój sposób, wybiórczo". "Minister próbuje malować trawę na zielono, ale to chyba nie ten okres" - dodała Szumilas.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA