REKLAMA

Szwabski: Potrzebna współpraca w celu walki z ekstremizmem

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 11 kwietnia 2016 14:27
Szwabski: Potrzebna współpraca w celu walki z ekstremizmem Stanisław Szwabski i Martin Schulz (fot.mat.prasowe)

• Stanisław Szwabski, radny Gdyni, przewodniczący Grupy EA zaapelował o silniejszą współpracę międzyinstytucjonalnej oraz współpracę z władzami lokalnymi i regionalnymi w celu walki z ekstremizmem.
• Władze lokalne i regionalne mogą i powinny odgrywać pewną rolę w walce z ekstremizmem mówił Szwabski.

Na spotkaniu Konferencji Przewodniczących Europejskiego Komitetu Regionów goszczono Martina Schulza, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. W imieniu Grupy Przymierza Europejskiego powitał go jej przewodniczący Stanisław Szwabski.

- Jestem zaniepokojony i zasmucony atakami terrorystycznymi na całym świecie, w tym także w Europie gdzie ostatnio zaatakowano Bruksele. Terroryści skierowali się przeciwko Unii Europejskiej i wartościom, które ona reprezentuje. Znowu, musimy dać wyraźny sygnał jedności i wspólnoty – powiedział Szwabski.

Stanisław Szwabski podkreślił, że powinno być jasne, że integracja oraz zapobieganie radykalizacji postaw są kluczowymi strategiami w walce z terroryzmem.

- Aby walczyć z radykalizacją postaw i brutalnym ekstremizmem, należy ustanowić w pełni operacyjne mechanizmy prewencyjne. Radykalizacja jest złożonym zagadnieniem, które ma miejsce na różnych poziomach. Tak, musimy działać aktywniej w kontaktach z wielowymiarowego podejścia. Władze lokalne i regionalne mogą i powinny odgrywać pewną rolę w tym procesie. Nadszedł również czas na prawdziwą europejską solidarności – dodał radny.

Czytaj też: Nie będzie poparcia dla Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej?

Zdaniem Szwabskiego to młodzi ludzie, którzy stracili perspektywy, stają się grupą najbardziej narażoną na rekrutację przez organizacje terrorystyczne.

- UE i państwa członkowskie muszą rozwiązać problem bezrobocia i ilości osób przedwcześnie kończących naukę. Europejska młodzież niemało ucierpiała z powodu recesji i obecnie ponad 4.5 mln młodych Europejczyków jest bezrobotnych. Te liczby są alarmujące, ale jestem przekonany, że edukacja, zaangażowanie społeczne, szkolenie zawodowe, stabilne środowisko pracy może być sposobem, aby dotrzeć do młodych ludzi - dodał.

Szwabski zwrócił się z apelem do Martina Schulza aby ukierunkował prace Parlamentu w tym kierunku i wraz z Komitetem Regionów poszukać ewentualnych wariantów i alternatyw dla młodzieży.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA