REKLAMA

Szydło: Adamczyk to jeden z lepszych ministrów w moim rządzie

  • Autor: PAP/JS
  • 15 września 2016 15:34
Szydło: Adamczyk to jeden z lepszych ministrów w moim rządzie Pracę ministra Adamczyka pochwaliła premier Beata Szydło (fot. PTWP)

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk to jeden z lepszych ministrów w rządzie, którym mam zaszczyt kierować. Ma niezwykle trudne zadanie, bardzo trudny resort. Jest w nim przygotowywany obecnie bardzo ambitny program Mieszkanie Plus - powiedziała na konferencji premier Beata Szydło.

Jak dodała, wkrótce w ramach programu Mieszkanie Plus ma zostać przedstawiony projekt ustawy.

- To jest na pewno niełatwa rola nadzoru nad spółkami transportowymi, kolejowymi. (...) Oczekujemy wszyscy na ambitne inwestycje w kolejnictwie, które są w Polsce potrzebne i są na to przeznaczone środki unijne. Chcemy te zadania realizować, ale żeby je zrealizować musimy mieć odpowiednio przygotowane projekty. Pan minister Adamczyk razem ze swoim zespołem, przychodząc do resortu, spodziewał się, że szuflady są pełne projektów, bo nasi poprzednicy zapowiadali, że są czempionami unijnymi i potrafią przygotowywać się i wydawać środki unijne - powiedziała.

Czytaj też: Premier: Podjęłam decyzję o odwołaniu Dawida Jackiewicza z funkcji ministra skarbu państwa

Dodała, że Ministerstwu Rozwoju udało się "obronić" ogromną kwotę pieniędzy jeszcze z poprzedniej perspektywy unijnej i jest to przede wszystkim zasługa wiceministra rozwoju Jerzego Kwiecińskiego. - Polska nie musiała tych pieniędzy zwracać. Do tego wszytego w tej chwili musimy jeszcze nadrabiać czas zmarnowany przez naszych poprzedników i przygotować projekty, które będą realizowane. Takie projekty zostały już wdrożone, zostały dokonane zmiany w spółkach PKP i teraz czas na realizację tych zadań - powiedziała. Dodała, że będzie oczekiwała od Adamczyka, że te projekty będą sprawnie realizowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA