REKLAMA

Szydło: Będzie poprawka w Senacie ws. środków na szkołę o. Rydzyka

  • Autor: PAP/JS
  • 29 stycznia 2016 14:48
Szydło: Będzie poprawka w Senacie ws. środków na szkołę o. Rydzyka Beata Szydło: "Klub będzie zgłaszał poprawki w Senacie. Taka poprawka ma się pojawić" (fot. twitter/KPRM)

W Senacie pojawi się poprawka do budżetu przeznaczającą 20 mln zł na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - poinformowała w piątek (29 stycznia) premier Beata Szydło. Nie widzę powodów, dlaczego nie miałaby być przyjęta - dodała.

Beata Szydło była pytana w piątek podczas konferencji prasowej w Chęcinach (świętokrzyskie) o poprawkę PiS do budżetu przeznaczającą 20 mln zł na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

"Klub będzie zgłaszał poprawki w Senacie. Taka poprawka ma się pojawić. Jeśli będzie poprawką, która jest przygotowana zgodnie z zasadami finansów i prawem, nie widzę powodów, dlaczego nie miałaby być przyjęta" - powiedziała.

W Sejmie przed głosowaniem nad budżetem, które zaczęło się w czwartek ok. 23.30, marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował, że wycofana została poprawka PiS przeznaczająca 20 mln zł na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W czwartek pozytywnie zaopiniowała ją komisja finansów publicznych. Poprawka przewidywała obcięcie wydatków na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego o 20 mln zł. Połowa tej kwoty miała dotyczyć dotacji i subwencji w tzw. pozostałych zadaniach w zakresie kultury, a połowa - wydatków na teatry.

Uzyskane w ten sposób oszczędności miałyby być przeznaczone na wydatki majątkowe i bieżące w rezerwie celowej "Środki na realizację zadań Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Nowa 2016-01-29 16:48:37
    Jestem bardzo zdziwiona decyzja Pani Premier Szydlo, jak mozna zabrac pieniadze na kulture i chorym, umierajacym ludziom. O.Rydzyk z tego co widac "szantazuje" rzad, a dla m nie osobiscie to nawet by nie wypadalo dac tych pieniedzy chocby dlatego ze Pani syn jest w Seminarium. To jakby przekupstwo.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA