REKLAMA

Szydło: Chcemy, by wojsko było wyposażane w polski sprzęt

  • Autor: PAP/JS
  • 25 kwietnia 2016 14:32
Szydło: Chcemy, by wojsko było wyposażane w polski sprzęt Premier podkreśliła, że chce, by polska armia była wyposażona w najnowocześniejsze technologie (fot. kancelaria Premiera/twitter)

Chcemy, by polskie wojsko było wyposażane w sprzęt produkowany w Polsce, w oparciu o polską myśl technologiczną - mówiła premier Beata Szydło na odprawie kierowniczej kadry MON i sił zbrojnych.

"Będziemy robili wszystko, by to powiązanie gospodarki i obronności było jeszcze większe" - zapowiedziała premier. Przypomniała, że udało się już doprowadzić do tego, że zakłady w Stalowej Woli będą produkowały wyposażenie dla polskiej armii. "Są kolejne projekty" - dodała.

Czytaj też: Duda: W Polsce władzę sprawują ludzie, dla których budowanie silnego państwa jest absolutnym priorytetem

Podkreśliła, że chce by polska armia była wyposażona w najnowocześniejsze technologie - tak, by żołnierze byli bezpieczni, pełniąc swoje odpowiedzialne misje. "Jesteśmy zdeterminowani aby nakłady na polską armię nie tyko zabezpieczały bieżące potrzeby, ale byśmy mogli myśleć o tym, by w kolejnych latach również te środki, przede wszystkim na inwestycje, były powiększane" - oświadczyła.

Pani premier zapewniła, że dla rządu priorytetem jest bezpieczeństwo polskich obywateli, a w jego ramach bardzo ważną rolę odgrywa polska armia. "Naszą ambicją jest by polska armia była silna; by była dofinansowana, by polscy żołnierze mogli spokojnie pełnić swoją służbę dla naszych obywateli" - oświadczyła Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA