REKLAMA

Szydło: Dla wielu polityków sednem działalności są awantury

  • Autor: PAP/jm
  • 17 grudnia 2016 13:31
Szydło: Dla wielu polityków sednem działalności są awantury Premier Beata Szydło w sobotę (17 grudnia) uczestniczyła w spotkaniu opłatkowym strażaków województwa opolskiego. (Fot. Twitter)

- Niektórzy politycy zapomnieli o tym, że trzeba szanować innych, że trzeba być odpowiedzialnym za Polskę - powiedziała w sobotę (17 grudnia) w Krakowie premier Beata Szydło.

Szefowa rządu uczestniczy w VIII spotkaniu opłatkowym strażaków województwa małopolskiego w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej.

- My, politycy, tak jak i wy - strażacy służymy innym ludziom. Poszanowanie innych, godność, odpowiedzialność za innego człowieka jest sensem naszej pracy - powiedziała szefowa rządu.

- Ci politycy, którzy zapominają o tych dwóch słowach - o tych fundamentach - odpowiedzialność i szacunek do drugiego człowieka, zapominają o tym, że mają służyć drugiemu człowiekowi - dodała.

Premier podkreślała, że sednem polityki jest służba. - Dzisiaj niektórzy politycy zapomnieli o tym, że trzeba szanować innych, że trzeba być odpowiedzialnym, odpowiedzialnym za Polskę, za nasz wspólny kraj, odpowiedzialnym za Polki i Polaków - powiedziała.

Jak dodała: - Dzisiaj dla wielu polityków sednem ich działalności staja się awantury, dla koniunkturalnych własnych interesów politycznych koncentrują się właśnie na podżeganiu do ciągłych awantur.

Zaapelowała o budowanie wspólnoty. - Możemy różnić się w poglądach, możemy mieć różne opinie, różne zdania, ale musimy pamiętać, ze wszyscy mieszkamy tutaj w Polsce, że Polska jest naszą wspólną ojczyzną - podkreśliła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA