REKLAMA

Szydło: Jesteśmy z Morawieckim pomazańcami Kaczyńskiego

  • Autor: PAP/AT
  • 29 września 2016 13:48
Szydło: Jesteśmy z Morawieckim pomazańcami Kaczyńskiego Tworzymy z Morawieckim duet - podkreśliła premier Beata Szydło (fot.flickr.com/twitter.com/PremierRP)

• Tworzymy z wicepremierem Mateuszem Morawieckim duet - podkreśliła premier Beata Szydło.
• Oboje z Mateuszem Morawieckim jesteśmy pomazańcami prezesa Jarosława Kaczyńskiego - dodała premier.
• Kapitan na statku jest tylko jeden i tym kapitanem jest pani premier - zapewnił z kolei Morawiecki.

Beata Szydło zaprezentowała podczas konferencji w czwartek (29 września) Mateusza Morawieckiego jako ministra finansów.

Premier była pytana przez dziennikarzy o zarzuty opozycji wobec decyzji o objęciu resortu finansów przez wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, m.in. o opinie, że - jak się wyraził zadający pytanie - to minister Morawiecki jest "pomazańcem" prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a nie premier Beata Szydło.

"Oboje z Mateuszem jesteśmy pomazańcami Jarosława Kaczyńskiego. To Jarosław Kaczyński desygnował mnie, zaproponował Komitetowi Politycznemu i PiS, żebym była kandydatem na premiera i zaproponował Mateuszowi Morawieckiemu, żeby w naszym rządzie był wicepremierem odpowiedzialnym za sprawy gospodarcze. Na tym poziomie powinniśmy zamknąć ten temat" - powiedziała premier.

Czytaj też: Mateusz Morawiecki. Pierwszy minister finansów, łączący funkcje z innym stanowiskiem ministerialnym

Zarzuciła opozycji, że "nie ma nic do powiedzenia na temat bardzo nowoczesnej i dobrej zmiany, która nastąpiła w rządzie". Jak zaznaczyła, zmiana ma służyć temu, żeby gospodarka i rozwój ogniskowały prace rządu i zaplecza parlamentarnego.

"Opozycja zamiast snuć mądre wywody powinna zająć się tym, co jest obowiązkiem każdego z posłów: wreszcie zająć się pracą parlamentarną i zacząć się zastanawiać, co robić, żeby zmieniać Polskę na lepsze" - podkreśliła premier.

"Tworzymy w rządzie duet, który dostał bardzo trudne, ambitne zadanie: wprowadzenie programu rozwoju w życie. Nie jest to łatwe. Można pisać strategie i programy, ale potem zawsze wszystko rozbija się o to, czy skutecznie potrafi się to zrealizować. My to oboje zrobimy. To jest zadanie, które otrzymaliśmy od premiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i od PiS, i przede wszystkim od Polaków" - oświadczyła szefowa rządu.

Zapewniła, że wzajemnie z ministrem Morawieckim będą się wspierać.

"Kapitan na statku jest tylko jeden i tym kapitanem jest pani premier. Znakomicie się z panią premier pracuje. Wszystko inne to bezsensowne plotki" - zapewnił Morawiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Jagna 2016-10-03 17:21:54
    Do Prawda: nie ma co się dziwić jak przekręcanie I fałszowanie to specjalność TVN-u!!! .. Pozdrawiam
  • Prawda 2016-09-30 13:45:29
    Manipulacja w tytule i w treści atrykułu... To dziennikarz TVN na konferencji prasowej stwierdził , że opozycja sugeruje, iż to Mateusz Morawiecki jest pomazańcem Jarosława Kaczyńskiego. Premier Szydło odpowiedziała, że „skoro żartujemy ”, to „oboje z Mateuszem jesteśmy pomazańcami Jarosława Kaczyńskiego”. Tak to wyglądało a w tym artykule jest zmanipulowana wypowiedź premier BS.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA