REKLAMA

Szydło: Jeżeli inicjatywa samorządowa wymaga wparcia państwa, włączamy się

  • Autor: PAP/JS
  • 21 grudnia 2016 16:08
Szydło: Jeżeli inicjatywa samorządowa wymaga wparcia państwa, włączamy się Premier Beata Szydło (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Jeżeli pojawia się inicjatywa ze strony samorządu, która wymaga wsparcia z budżetu państwa, to my się w to włączamy - powiedziała premier Beata Szydło, która uczestniczyła w otwarciu pracowni rezonansu magnetycznego w szpitalu powiatowym w Oświęcimiu.

Premier powiedziała, że nowoczesny sprzęt znajdujący się w oświęcimskim szpitalu to także "przykład na to, że przy współpracy różnych instytucji i różnych osób zaangażowanych w realizację tych zadań, które są im powierzone ustawowo, można bardzo dużo uzyskać, można bardzo dużo zrobić".

"To pokazuje, że jeżeli jest mądrze prowadzona polityka współpracy pomiędzy różnymi szczeblami samorządowymi i przy wsparciu pieniędzy z budżetu państwa, można naprawdę bardzo dużo zrobić" - powiedziała Szydło.

"Jeżeli pojawia się inicjatywa, która wymaga wsparcia ze strony budżetu państwa, inicjatywa, którą podejmują samorządy, to my się w to włączamy i włączać się będziemy. A szczególnie kładziemy nacisk na sprawy związane z bezpieczeństwem, z tym wszystkim, co wiąże się z godnym życiem naszych obywateli, Polaków, i z tym ,ażeby ludzie czuli się bezpiecznie i mieli przekonanie, że potrzebną pomoc otrzymają szybko, sprawnie i w takim zakresie, w jakim jest ona potrzebna, by im pomóc, uratować ich zdrowie, życie" - powiedziała premier.

Przypomniała także, że w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w mijającym roku muzeum Auschwitz-Birkenau odwiedziło bardzo wielu turystów. "Ale mogę powiedzieć z satysfakcją, że dzięki doskonałej pracy wszystkich służb, wszystkich osób, które są odpowiedzialne za funkcjonowanie instytucji odpowiadających za bezpieczeństwo i za przygotowywanie takich ważnych uroczystości i imprez, wszystko przebiegało doskonale" - oceniła premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA