REKLAMA

Szydło: Mam nadzieję, że administracja amerykańska zniesie wizy dla Polaków

  • Autor: PAP/JS
  • 29 września 2016 15:30
Szydło: Mam nadzieję, że administracja amerykańska zniesie wizy dla Polaków Mam nadzieję, że administracja amerykańska wreszcie zniesie wizy dla Polaków i pojawi się prezydent amerykański, który tego dokona - powiedziała premier Beata Szydło (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Mam nadzieję, że administracja amerykańska wreszcie zniesie wizy dla Polaków i pojawi się prezydent amerykański, który tego dokona - powiedziała premier Beata Szydło.
• Obietnice w tej sprawie są składane w każdej kampanii wyborczej w USA - dodała.

Premier była pytana na  konferencji prasowej w Warszawie o to, czy wiąże jakieś nadzieje w związku z deklaracjami republikańskiego kandydata na prezydenta USA Donalda Trumpa dotyczącymi sprawy zniesienia wiz dla Polaków.

W środę Trump na spotkaniu z przedstawicielami Polonii w Chicago zapewnił, że jeżeli wygra wybory, to zajmie się sprawą zniesienia wiz dla Polaków już w pierwszych tygodniach po objęciu urzędu. Deklaracja ta padła na zamkniętym spotkaniu z udziałem przedstawicielami organizacji polonijnych przed wygłoszeniem przez Trumpa przemówienia w siedzibie Kongresu Polonii Amerykańskiej (KPA) w Chicago.

Czytaj też: Szydło: Jesteśmy z Morawieckim pomazańcami Kaczyńskiego

- Ja mam nadzieję, że wreszcie administracja amerykańska zniesie wizy dla Polaków i pojawi się wreszcie prezydent amerykański, który tego dokona, bo słyszymy takie opowieści, takie obietnice, przy każdej kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych - powiedziała premier.

Dodała, że byłoby dobrze, gdyby taką deklarację złożyła też kandydatka na prezydenta Demokratów - Hillary Clinton. "Ale przede wszystkim ważne jest to, by Polacy wreszcie mieli te wizy zniesione" - zaznaczyła szefowa rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA