REKLAMA

Szydło: Mam nadzieję, że TK będzie przestrzegać przepisów nowej ustawy

  • Autor: PAP/JS
  • 11 lipca 2016 14:08
Szydło: Mam nadzieję, że TK będzie przestrzegać przepisów nowej ustawy Mam nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny po wejściu w życie ustawy o Trybunale, zechce jej przestrzegać - podkreśliła premier Beata Szydło. (fot. twitter/Kancelaria Premiera)

Mam nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny po wejściu w życie ustawy o Trybunale, zechce jej przestrzegać - podkreśliła premier Beata Szydło.

Podczas konferencji prasowej premier Szydło była pytana, czy PiS planuje zmiany w ustawie o TK podczas prac nad nią w Senacie.

- Nie jestem marszałkiem Senatu ani senatorem, więc nie wiem, jakie decyzje zapadną w Senacie. Czekamy w tej chwili. Senat pracuje. Wyrażam nadzieję, że po przyjęciu przez Senat i podpisaniu przez pana prezydenta tej ustawy, kiedy ona wejdzie w życie, również sam Trybunał Konstytucyjny uzna, że jest ustawa o TK, której Trybunał zechce przestrzegać - powiedziała premier.

W czwartek Sejm uchwalił nową ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, opartą na propozycjach PiS. Wcześniej posłowie odrzucili ponad 40 poprawek zgłoszonych przez opozycję.

Zdaniem PiS ustawa rozwiązuje "najważniejszy i palący problem - usuwa stan niepewności prawnej". Z kolei według opozycji tryb pracy nad ustawą naruszył procedury legislacyjne, zaś część jej zapisów jest niekonstytucyjna i nie uwzględnia zaleceń Komisji Weneckiej.

Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym będzie rozpatrywana, jako pierwszy punkt, na najbliższym, rozpoczynającym się 20 lipca posiedzeniu Senatu - poinformował marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski dodał, że postanowił skierować ustawę do Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji i Komisji Ustawodawczej, a wspólne posiedzenie komisji - jak powiedział - odbędzie się w czwartek, 14 lipca.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA