REKLAMA

Szydło: mamy zamiar rozpocząć debatę nt. reformy systemu ubezpieczeń

  • Autor: PAP/JS
  • 15 stycznia 2016 16:13
Szydło: mamy zamiar rozpocząć debatę nt. reformy systemu ubezpieczeń „Nie samym Trybunałem i Komisją Europejską Polacy żyją” – mówiła premier (fot. premier.gov.pl)

· Rząd ma zamiar rozpocząć debatę i eksperckie przygotowania do założeń reformy systemu ubezpieczeń.
· „Nie samym Trybunałem i Komisją Europejską Polacy żyją” – mówiła premier.

"Mamy zamiar taką debatę i eksperckie przygotowania do założeń reformy systemu ubezpieczeń oczywiście rozpocząć" - powiedziała Szydło odpowiadając na pytanie z Twittera podczas konferencji w Warszawie o to, czy w najbliższym czasie jest planowana reforma ubezpieczeń społecznych.

"Najważniejsza kwestia, która dzisiaj jest też do procedowania, to jest prezydencki projekt ustawy w ramach tego pakietu prac, który podejmuje ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej dotyczący obniżenia wieku emerytalnego - mówiła premier. "Także sporo zadań ważnych, mamy pewien harmonogram działań, który chcemy wypełniać i priorytety, i na pewno wszystko to, co zakładaliśmy i prezentowaliśmy w kampanii wyborczej, będzie realizowane"  - dodawała.

"Nie samym Trybunałem i Komisją Europejską Polacy żyją (...) W tej chwili minister Rafalska i jej ministerstwo pracy pracuje nad programem 500+ i innymi projektami, które dotyczą rynku pracy. Przypomnę: to m.in. podwyższenie minimalnej stawki godzinowej" - mówiła Szydło.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA