REKLAMA

Szydło: Mariusz Kamiński koordynatorem do spraw służb

  • Autor: GP
  • 09 listopada 2015 15:43
Szydło: Mariusz Kamiński koordynatorem do spraw służb Mariusz Kamiński. fot. wikipedia.org

Beata Szydło podała skład rządu, którym ma zamiar kierować w nadchodzącej kadencji parlamentu. Nazwiskiem, które wzbudziło zainteresowanie jest nominacja Mariusza Kamińskiego na koordynatora ds. służb specjalnych.

Całość podanych nazwisk, to dwadzieścia sześć osób, wśród których nie brakuje osób ze ścisłego kierownictwa PiS.

Zapytana, na konferencji, Beata Szydło o nominację Kamińskiego, dopytywana o wyrok jaki został nałożony przez sąd na niego, odpowiadała uspokajająco.

- Wyrok ciążący na Mariuszu Kamińskim jest wyrokiem nieprawomocnym i wierzę, że to nie jest przeszkoda w jego nominacji na członka mojego gabinetu.

Mariusz Kamiński został skazany w marcu 2015. Sąd pierwszej instancji uznał go winnym przekroczenia uprawnień i nieprawomocnie skazał na karę 3 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest konsekwencją jego działań jako szefa CBA i tzw. afery gruntowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Kac po wyborczy 2015-11-10 13:08:00
    Co tam Kamiński z wyrokiem, inny minister zabił człowieka, oczywiście w obronie czci swojej rodziny, tak po prostu pchnął go a on nieszczęśnik walnął łbem o ziemi i po paru dniach skonał.
  • Analityk-patriota 2015-11-09 16:05:01
    W składzie rządu są trzy osoby,które w przeszłości łamały, czy też naginały prawo do bezprawnych działań. Do nich należą: Mariusz Kamiński, Antoni Macierewicz i Zbigniew Ziobro. Ponadto albo mają wyroki lub też postawione zarzuty. Teraz decyzja jest w gestii Prezydenta. I jeżeli ich nominuje na ministrów to bardzo straci na swojej wiarygodności.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA