REKLAMA

Szydło: Mogę sobie wyobrazić, że rząd nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję

  • Autor: PAP/JS
  • 04 października 2016 16:05
Szydło: Mogę sobie wyobrazić, że rząd nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję Donald Tusk jest przewodniczącym Rady Europejskiej (fot.:flickr.com/CC BY-ND 2.0)

Premier Beata Szydło powiedziała na konferencji prasowej, że może sobie wyobrazić, iż rząd nie poprze przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie.

Szefowa rządu była pytana o Donalda Tuska w kontekście wywiadu, jakiego udzielił prezes PiS Jarosław Kaczyński "Polska The Times", który ma się ukazać w pełnej wersji w piątek. We wtorek fragment ukazał się na stronie internetowej gazety. Według dziennika, Kaczyński stwierdził, że wyobraża sobie, że "polski rząd nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej".

- Też mogę sobie to wyobrazić - odpowiedziała premier na konferencji na pytanie nawiązujące do tej wypowiedzi. Dopytywana, czy poparcia nie będzie, stwierdziła: - Myślę, że mój komentarz jest w tej sprawie wystarczający, w tym momencie.

Prezes PiS na pytanie "Polska The Times" "dlaczego ekipa rządząca nie zamierza wspierać w Brukseli byłego polskiego premiera?", odparł: "W Polsce toczą się postępowania i w Sejmie, i w prokuraturze, które mogą doprowadzić do tego, że zostaną mu postawione jakieś zarzuty. Czy taka osoba powinna stać na czele Rady Europejskiej? Mam daleko idące wątpliwości".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA