REKLAMA

Szydło: Musimy stawiać na innowacyjność, kreatywność i młodość

  • Autor: PAP/JS
  • 07 września 2016 11:29
Szydło: Musimy stawiać na innowacyjność, kreatywność i młodość Premier Beata Szydło podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Premier Beata Szydło podkreśliła podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, że Polska musi stawiać na innowacyjność, kreatywność, naukę i młodość.
• Dodała, że nowe technologie powinny być obecne również w tradycyjnych gałęziach przemysłu, jak np. górnictwo.

Premier wzięła udział w panelu poświęconemu startupom. Przypomniała, że za rozwój w jej rządzie odpowiada wicepremier Mateusz Morawiecki. - Oboje zdajemy sobie sprawę z tego, że jeżeli chcemy, żeby Polska się rozwijała, żeby była konkurencyjna, żeby była w awangardzie rozwoju nie tylko Europy, ale i świata, a to jest nasz cel (...), to musimy stawiać właśnie na innowacyjność, musimy stawiać na kreatywność, musimy stawiać na rozwój, naukę, badania i przede wszystkim na młodość - zarówno tę odnoszącą się zarówno do wieku kalendarzowego, jak i młodość w spojrzeniu na świat - podkreśliła premier Szydło.

Dodała, że Polska jest w sytuacji, w której może konkurować z najlepszymi na świecie kiedy będzie lepsza od nich, będzie miała lepsze pomysły. - Możemy być od nich lepsi poprzez nasze właśnie pomysły, kreatywność i klimat dla biznesu - oceniła szefowa polskiego rządu.

Podkreśliła, że Plan odpowiedzialnego rozwoju, który przygotował Morawiecki, jest planem wielopłaszczyznowym, dotyczy różnych obszarów i dziedzin. Poświęcony jest zarówno rozwojowi tradycyjnych, jak i najnowocześniejszych przemysłów.

Czytaj też: Poseł Kukiza poprze zakaz handlu w niedzielę

- Wszystko spina słowo rozwój, bo nawet jeżeli dzisiaj mówimy o górnictwie - bardzo tradycyjnej gałęzi przemysłu - to chcemy, żeby to było górnictwo oparte na nowoczesnych technologiach - powiedziała Szydło.

Dodała, że nowoczesne technologie powinny być także obecne w innych tradycyjnych gałęziach przemysłu. - To jest nasza przyszłość, to nie jest ani łatwe, ani nie będzie też działo się bardzo szybko - zaznaczyła. Przypomniała, że działania w tym kierunku już zostały podjęte.

Premier tłumaczyła, że rolą rządu jest stwarzanie warunków dla startupów oraz pomoc w "wychodzeniu na zewnątrz" z projektami. - Jesteśmy zainteresowani tym, żeby wprowadzać wasze projekty, wasze pomysły do różnych obszarów, którymi zarządza państwo - powiedziała Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA