REKLAMA

Szydło: Nie ma dla polskiego rządu większego priorytetu niż rozwój

  • Autor: PAP/JS
  • 07 września 2016 12:29
Szydło: Nie ma dla polskiego rządu większego priorytetu niż rozwój (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Nie ma dla polskiego rządu większego priorytetu niż rozwój, od niego zależy nasza przyszłość, także funkcjonowanie państwa i jego pozycja na świecie - powiedziała w Krynicy premier Beata Szydło.
• Podkreśliła, że rząd chce" usuwać kłody" leżące na drodze przedsiębiorców.

- Tak naprawdę musimy o podboju przez polski przemysł, polskie firmy, świata mówić na kilku płaszczyznach. Ale ta kanwa, która łączy to myślenie o rozwoju, to są dwa słowa: patriotyzm gospodarczy - powiedziała premier, która uczestniczyła w panelu dyskusyjnym "Polskie globalne czempiony".

Według niej dzisiaj patriotyzm gospodarczy "wszedł do słownika nie tylko polskich polityków, ale i przedsiębiorstw" i oznacza promowanie Polski poprzez gospodarkę i przemysł.

- Czy może być lepsza promocja, coś bardziej fantastycznego niż to, jeżeli wczoraj na gali wręczenia nagród Forum Ekonomicznego podawany jest przykład małych firm, które mają już zasięg globalny i skutecznie konkurują z tymi największymi na świecie. To jest sukces - powiedziała szefowa rządu.

Podkreśliła, że ten sukces jest często okupiony wielką pracą i pokonywaniem tysiąca przeszkód, przełamywaniem barier.

Czytaj też: Szydło: Musimy stawiać na innowacyjność, kreatywność i młodość

- Państwo są od tego, by te sukcesy osiągać, by ten patriotyzm gospodarczy realizować w praktyce (...) a państwo, aparat urzędniczy, jest od tego, by wam tę drogę ułatwiać, by te kłody, które leżą gdzieś tam na drodze przedsiębiorców usuwać" - podkreśliła, zwracając się do przedsiębiorców. Dodała, że chce, by im oraz państwu polskiemu udało się "stworzyć machinę współpracy" i wspólnie osiągnąć sukces. "I taka jest filozofia rządu, którym mam zaszczyt kierować - dodała.

Zaznaczyła, że współpracy z przedsiębiorcami ma też służyć Plan odpowiedzialnego rozwoju, koordynowany przez wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego. Przekonywała, że "jego różnorodność, wielopłaszczyznowość daje szansę, by każdy, kto ma pomysł, ma projekt, chce działać, miał szansę na to".

- Nie ma dla Polski, dla polskiego rządu, większego priorytetu niż rozwój, od tego zależy nasza przyszłość, od tego zależy to, czy Polska będzie czempionem nie tylko Europy, ale i gospodarki światowej; od tego zależą sukcesy naszych obywateli, od tego zależy również funkcjonowanie naszego państwa, jego rola, jego pozycja na świecie - podkreśliła premier.

Zaznaczyła, że dziś w świecie liczy się "to, kto jest silniejszy"; dodała, że jej zdaniem ta siła zależy od stanu gospodarki danego kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA