REKLAMA

Szydło o nowym rządzie: dwie duże zmiany

 • Autor: TM
 • 05 października 2015 11:29
Szydło o nowym rządzie: dwie duże zmiany Mam ułożony w głowie taki swój skład, ale finał będzie zależał od wyniku wyborów - powiedziała Beata Szydło. Fot. facebook.com

Beata Szydło zdradziła, że ma dwie propozycje dużych zmian w porównaniu z dzisiejszym kształtem Rady Ministrów. Chcemy inaczej zorganizować Ministerstwo Rozwoju, chcemy, żeby jego ranga była dużo wyższa. Szef tego resortu powinien być w randze wicepremiera - powiedziała w kandydatka na premiera.

Z kolei przy wygaszaniu resortu skarbu i przesunięciu jego departamentów do resortu gospodarki zaproponujemy stworzenie resortu energetyki. Przy tym, co dzieje się w górnictwie i energetyce, to jest bardzo potrzebna decyzja. Musi być jeden ośrodek, który tym się zajmie, i ktoś za to odpowiedzialny. Sztandarowym programem ma być nasz program rodzinny. Chciałabym, żeby była taka komórka w rządzie podległa premierowi, np. pełnomocnik rządu do spraw polityki rodzinnej – stwierdziła Szydło w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Centrum decyzyjne

Pytana o to, gdzie byłoby centrum analityczno-decyzyjne rządu, odpowiedziała, że "na pewno resort rozwoju będzie wiodący, jeśli chodzi o kreowanie polityki gospodarczej, natomiast resort finansów będzie ograniczony do pilnowania budżetu i finansów publicznych. Jeśli będę miała przywilej tworzenia rządu, to będę chciała mieć duży wpływ na sprawy gospodarcze".

Żadnych personaliów nie będę podawać. Rozważam różne warianty i koncepcje, ale PiS to drużyna i gramy drużynowo. Mam ułożony w głowie taki swój skład, ale finał będzie zależał od wyniku wyborów - powiedziała Beata Szydło.

Dodała, że "można wygrać wybory i rządzić samodzielnie. To zupełnie inna perspektywa. A można wybory wygrać i tworzyć potem koalicję, co oznacza zupełnie inne warunki. Wreszcie można wygrać wybory i nie rządzić".

Siedmiu wicepremierów

Ten, kto dziś myśli o personaliach, obsadzie stanowisk, popełnia błąd. Przestrzegam przed tym stanowczo - stwierdziła.

Rozumiemy, że nie chce pani zdradzać nazwisk, ale czy np. ministrem finansów byłby polityk waszej partii, czy osoba z rynku?

Czytam w prasie o różnych składach rządu, samych wicepremierów naliczyłam z siedmiu. Od dawna, a nie tylko w kampanii, wspiera nas grono ekspertów. Pokazaliśmy je m.in. w Katowicach. Jesteśmy dobrze przygotowani, by naprawiać Polskę, a dziś naszym priorytetem jest przekonanie Polaków, że zasługujemy na ich zaufanie - powiedziała Beata Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Locus 2015-10-06 21:27:04
  Do Marco: A kto to jest Maciarewicz. Nie ma takiego polityka. Najpierw naucz się poprawnej pisowni nazwisk, potem dopiero hejtuj...
 • scoti 2015-10-06 13:23:31
  Oj szykują się nowe ministerstwa, nowi vice i mnożenie stołków dla "sympatyków". Oby to coś zmieniło i kompetentni partyjni i oddani Prezia spowodowali zmiany w Polsce.
 • belmondo 2015-10-06 10:27:27
  Szydło będzie mogła gadać o nowym rządzie jak zostanie premierem i jeśli zostanie premierem.
 • Marco 2015-10-06 10:26:02
  Szydło doskonale wie, że jakikolwiek konkret obnaża PiS. No bo podanie jakiegokolwiek nazwiska wchodzi w grę: Maciarewicz? Kaczyński? Błaszczak? (zna ktoś jeszcze jakieś?)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA