REKLAMA

Szydło: Oczekuję od komisji ds. Amber Gold wyjaśnienia sprawy

  • Autor: PAP/JS
  • 08 września 2016 08:13
Szydło: Oczekuję od komisji ds. Amber Gold wyjaśnienia sprawy Szydło podkreśliła, że jest spokojna o to, że praca komisji będzie merytoryczna (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Premier Beata Szydło podkreśliła, że od komisji śledczej ds. Amber Gold oczekuje wyjaśnienia tej sprawy.
• Jej zdaniem to jedna z tych afer, która najbardziej godzi w polskich obywateli.
• Premier uważa, że prace komisji będą merytoryczne, co gwarantuje jej szefowa Małgorzata Wassermann (PiS).

- Ja przede wszystkim oczekuję wyjaśnienia sprawy i sprawiedliwości. Wielu ludzi straciło majątek swojego życia, ludzi niezamożnych. Oszczędności, które mieli zostały zniweczone. Poprzednia władza nie zrobiła niczego, żeby to wyjaśnić - powiedziała premier w TVP Info.

- Zwróciłam się do Sejmu z prośbą o powołanie komisji w sprawie Amber Gold, bo uważam, że to jest jedna z tych afer, która najbardziej godzi w polskich obywateli - dodała.

Szydło podkreśliła, że jest spokojna o to, że praca komisji będzie merytoryczna. Zdaniem premier, gwarantuje to przewodnicząca komisji posłanka PiS Małgorzata Wassermann. - Ona swoimi dotychczasowymi pracami związanymi z przygotowaniem prac komisji, wypowiedziami, dała gwarancję, że to będzie merytoryczna praca, skoncentrowana na wyjaśnieniu tej afery - zaznaczyła.

Premier oceniła również, że poszkodowani w aferze Amber Gold powinni otrzymać zadośćuczynienie, a winni w tej sprawie wskazani w wyniku pracy komisji. - Nie zapominajmy, że jest tam również kontakt wielu prominentnych polityków poprzedniego układu rządzącego i nie można dopuścić do tego, żeby takie afery pozostawały bez wyjaśnienia - podkreśliła szefowa rządu.

Czytaj też: Kosiniak-Kamysz: PSL chce ułatwić prowadzenie firm rodzinnych

Jak dodała, afery takie jak ta związana z Amber Gold "świadczą o państwie". - Jeżeli państwo jest silne, jeżeli państwo jest skuteczne, stoi po stronie swoich obywateli, to bezwzględnie powinno takie działania, nie tylko wyjaśnić, ale też doprowadzić po prostu do sprawiedliwości - mówiła premier.

Szydło, była pytana także o tzw. aferę reprywatyzacyjną. - To jest rzecz bulwersująca, że prezydent Warszawy, która od dziesięciu lat rządzi tym miastem, próbuje w tej chwili zrzucić odpowiedzialność na innych, na urzędników i nie potrafi sama tej odpowiedzialności ponieść - podkreśliła.

Premier dodała, że każdy polityk, w tym prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ponosi odpowiedzialność polityczną za swoją działalność. - Rzecz jest bulwersująca, wymaga wyjaśnienia. W tej chwili dobrze, że zajęła się tym prokuratura i CBA - podsumowała szefowa rządu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Anna KLZ 2016-09-08 08:50:57
    Walcząc z przyzwoleniem na dopuszczenie do patologii, wierzę że obejmie pani Premier Beata Szydło - małą aferę (47 osób w tym 6 – oczekujących na SPRAWIEDLIWOŚĆ, pozostali nie wierzą że jakakolwiek sprawiedliwość i wyjaśnienia ujrzą światło dzienne, gdyż Państwowa Inspekcja Pracy jest ponad prawem, świadczy o tym powrót p. R. Giedrojć na stanowisko GIP PIP). Po prostu doprowadzeniem do sprawiedliwości i zadośćuczynienia w sprawie eutanazji zawodowej podczas reorganizacji administracji państwowej na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy (Dz. U. Nr 89, poz. 589). Wiarygodną dokumentację przesłałam do Kancelarii RP. Brak informacji zwrotnej. Z poważaniem Anna Wieczorkowska Gdańsk, 08 września 2016r.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA