REKLAMA

Szydło: Patologie ukrywane przez poprzedni rząd muszą być napiętnowane

  • Autor: PAP/EM
  • 06 lutego 2017 13:36
Szydło: Patologie ukrywane przez poprzedni rząd muszą być napiętnowane Bardzo się cieszę, że w tej chwili te postępowania ruszyły pełną parą i że sprawa jest wyjaśniana - mówi Beata Szydło (fot. premier.gov.pl)

Cieszę się, że śledztwa w sprawach reprywatyzacji w Warszawie ruszyły pełną parą; to się należy mieszkańcom stolicy, to się należy obywatelom - powiedziała w poniedziałek (6 stycznia) premier Beata Szydło.

"Nie umiem w tej chwili powiedzieć, jak szybko to zostanie zakończone, natomiast bardzo się cieszę, że w tej chwili te postępowania ruszyły pełną parą i że sprawa jest wyjaśniana, dlatego że to się należy mieszkańcom Warszawy, to się należy obywatelom" - powiedziała premier, odpowiadając na pytanie dziennikarza w związku z kolejnymi zatrzymaniami dokonanymi przez CBA.

W poniedziałek CBA zatrzymało trzy kolejne osoby w związku z prowadzonym przez wrocławską prokuraturę regionalną śledztwem ws. prywatyzacji w Warszawie. Zatrzymania wiążą się ze śledztwem, w którym wrocławska prokuratura postawiła już zarzuty pięciu osobom: b. urzędnikowi stołecznego ratusza Jakubowi R., jego rodzicom, specjalizującemu się w sprawach reprywatyzacyjnych adwokatowi Robertowi N. oraz architektowi Mariuszowi L.

"Patologie, które przez wiele lat były ukrywane przez poprzedni rząd, było przyzwolenie na to, ażeby taki proceder był podejmowany, muszą być napiętnowane. Ale przede wszystkim muszą być konsekwentnie niwelowane. W tej chwili ten proces postępuje. Ile to będzie trwało - ja nie wiem, natomiast organa w tej chwili wszystkie postępowania prowadzą" - oceniła Szydło.

Cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA