REKLAMA

Szydło poinformuje o zmianach personalnych i systemowych w rządzie

  • Autor: PAP
  • 28 września 2016 13:37
Szydło poinformuje o zmianach personalnych i systemowych w rządzie Premier jako priorytety swojego rządu na najbliższe miesiące wymieniła: reformę służby zdrowia, edukacji i plan wicepremiera Mateusza Morawieckiego. (fot. KPRM/twitter)

• Premier Beata Szydło poinformuje o zmianach personalnych i systemowych w rządzie w środę (28 września) podczas konferencji po posiedzeniu Rady Ministrów - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• W czwartek (29 września) premier spotka się w Warszawie z wojewodami.

Konferencja - jak poinformował Bochenek - zaplanowana jest na godzinę 15.

W środę (28 września) na posiedzeniu rząd zajął się projektem ustawy budżetowej na rok 2017.

- Po posiedzeniu rządu, na którym będzie rozpatrywany budżet, na konferencji prasowej, pani premier poinformuje o zmianach w rządzie, zarówno personalnych, jak i systemowych - powiedział Bochenek przed rozpoczęciem obrad Rady Ministrów.

W piątek (23 września) na antenie Polskiego Radia szefowa rządu zapowiedziała zmiany personalne i systemowe w swoim gabinecie. Zadeklarowała, że ma o nich poinformować w tym tygodniu. W sobotę, podczas wyjazdowego posiedzenia klubu PiS, mówiła też m.in. o zmianach w spółkach Skarbu Państwa, nie tylko kadrowych, ale i w zarządzaniu.

Premier jako priorytety swojego rządu na najbliższe miesiące wymieniła: reformę służby zdrowia, edukacji i plan wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Według informacji od polityków z kierownictwa PiS, zdymisjonowany może zostać minister finansów Paweł Szałamacha. Jego obowiązki m.in. dotyczące tworzenia budżetu mógłby przejąć szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, obecnie odpowiadający za likwidację Ministerstwa Skarbu Państwa Henryk Kowalczyk.

Rozmówcy PAP w kierownictwie PiS informują, że premier może ogłosić też wzmocnienie pozycji wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego. Miałby on nadzorować prace wszystkich gospodarczych resortów.

Spotkanie z wojewodami

W czwartek (29 września) w KPRM - jak poinformował rzecznik rządu - premier ma się spotkać z wojewodami. Cykliczne spotkania z wojewodami odbywają się na zaproszenie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka w ministerstwie, tym razem będą miały miejsce w siedzibie rządu.

Premier Szydło podczas posiedzenia klubu PiS przekazała, że praca nie wszystkich wojewodów jest dobrze oceniana, dlatego też przynajmniej dwóch wojewodów może stracić w najbliższym czasie swoje stanowiska. Według rozmówców PAP, premier mówiła, że dwóch wojewodów jest "pewnych do wymiany", ale jednocześnie zastrzegła, że inni wojewodowie też nie mogą spać spokojnie; nie podała jednak żadnych szczegółów.

W niedzielę (25 września) sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker poinformował, że Szydło w tym tygodniu spotka się z wojewodami. Dodał, że rząd to także administracja rządowa w terenie i dlatego "przed jakimikolwiek zmianami" premier chce rozmawiać z wojewodami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA