REKLAMA

Szydło: Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz próbuje uciec od odpowiedzialności. To dyskredytujące

  • Autor: PAP/AT
  • 01 września 2016 09:02
Szydło: Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz próbuje uciec od odpowiedzialności. To dyskredytujące Pytana, czy Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji, Szydło powiedziała: "Powinna wiedzieć jak się zachować (fot. facebook.com/BeataSzydlo)

• Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ponosi pełną odpowiedzialność za to, co działo się w Warszawie przez dziesięć lat - powiedziała premier Beata Szydło.
• Jej próba ucieczki od odpowiedzialności za reprywatyzację jest dla polityka dyskredytująca - oceniła premier.

"Hanna Gronkiewicz-Waltz od dziesięciu lat jest prezydentem Warszawy i bierze pełną odpowiedzialność za to, co działo się w Warszawie. Jej próba ucieczki od odpowiedzialności za reprywatyzację jest dla polityka dyskredytująca. W tej chwili trwają postępowania, bada sprawę CBA, bada prokuratura, każdego praktycznie dnia dowiadujemy się o nowych faktach, sprawa jest rozwojowa, czekamy na to, jakie będą decyzje" - powiedziała premier Szydło w czwartek w RMF FM.

Pytana, czy Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji, Szydło powiedziała: "Powinna wiedzieć jak się zachować. Jako polityk ponosi pełną odpowiedzialność za to, co działo się w Warszawie przez dziesięć lat".

"Gronkiewicz-Waltz, (to) nie tylko prezydent Warszawy, ale i wiceprzewodnicząca Platformy, ważny polityk PO, ekonomista, prawnik, a więc osoba również merytorycznie przygotowana (...). Miała możliwość wpływania na to, co dzieje się w mieście Warszawa w sprawach reprywatyzacji. Powinna ponieść odpowiedzialność polityczną" - dodała premier.

Czytaj też: Politycy widzą koniec rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz

Dopytywana, czy w Warszawie zostanie wprowadzony komisarz, szefowa rządu odpowiedziała: "W tej chwili toczą się postępowania, czekamy na efekt tych postępowań".

W ostatnim czasie ogromne kontrowersje wzbudziła sprawa działki w Warszawie, obok Pałacu Kultury, pod dawnym adresem Chmielna 70. Miasto zwróciło ją w 2012 r. w prywatne ręce, mimo że najprawdopodobniej wcześniej przyznano za nią odszkodowanie na podstawie umowy międzynarodowej. Wartość działki szacowana jest nawet na 160 mln zł.

W czwartek, na wniosek prezydent stolicy, odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy ws. reprywatyzacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • wdzivny 2016-09-01 20:03:04
    PiS grzyie sie, ze dtad nie zagarnelo wladzy nad Warszawa.´i szuka dziury w calym.
  • Stacho G.-Stańczyk 2016-09-01 11:58:23
    Pisarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz dopiero co dokonał na YOTUBE głębokiej analizy kolejnych ekip rządzących i na tej podstawie - mocno krytykując ostatnie poczynania prezydenta III R P na Ukrainie - wyraził przekonanie, że dla dobra Polski rządzące ekipy "są do wymiany".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA