REKLAMA

Szydło: Priorytetem rządu rozwój i gospodarka

  • Autor: PAP/JS
  • 05 grudnia 2016 15:32
Szydło: Priorytetem rządu rozwój i gospodarka Jak podkreśliła Szydło, w poniedziałek (5 grudnia) zostały ogłoszone ważne projekty gospodarcze. (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Priorytetem rządu jest rozwój i gospodarka; zachęcam polityków opozycji, krytykujących kierunek gospodarczy, który obraliśmy, żeby do nas się przyłączyli - powiedziała w Bielsku-Białej premier Beata Szydło.

Jak podkreśliła Szydło, w poniedziałek (5 grudnia) zostały ogłoszone ważne projekty gospodarcze. Wyjaśniła, że chodzi m.in. o powstające w Środzie Śląskiej centrum serwisowania silników lotniczych. "Powstanie około tysiąca miejsc pracy. To nowa, bardzo ważna inwestycja, która jest realizowana w ramach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju przygotowanej przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego" - powiedziała premier.

Dodała, że w ramach tej strategii realizowane są także projekty infrastrukturalne, takie jak program budowy dróg ekspresowych. W nim - zaznaczyła - mieści się realizacja drogi S1. "S1 w ostatnim swoim etapie realizacji staje się faktem. To ważna decyzja dla lokalnej społeczności, dla rozwoju regionu Podbeskidzia, Śląska, Małopolski Zachodniej, ale również ważna decyzja dla rozwoju gospodarczego" - podkreśliła szefowa rządu.

Czytaj też: Szydło: Przywracamy polskie państwo, tam gdzie było zwijane

Jak zaznaczyła, przez 12 miesięcy rząd kładł nacisk na realizację programów społecznych. "Priorytetem, który będziemy w tej chwili stawiali jako najważniejszy jest rozwój i gospodarka. Rozpoczynamy realizację tych założeń ze Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju poprzez ogłaszanie i rzeczywiste wdrażanie konkretnych inwestycji" - zapowiedziała.

"Przed nami są dobre perspektywy. Z optymizmem patrzymy w przyszłość. Potrzebny jest do tego plan, program, harmonogram i konsekwencja w działaniu i to polski rząd ma. Ale potrzebny jest też odpowiedni klimat i spokój polityczny. Chciałam zachęcić polityków opozycji, którzy próbują na różne sposoby krytykować i podważać kierunek gospodarczy, który myśmy obrali, żeby do nas się przyłączyli. To jest dobry, odpowiedzialny plan, ma służyć rozwojowi naszej ojczyzny" - zaznaczyła premier Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA