REKLAMA

Szydło: Skończył się czas "złotych chłopców" w spółkach Skarbu Państwa

  • Autor: PAP/AT
  • 23 września 2016 09:10
Szydło: Skończył się czas "złotych chłopców" w spółkach Skarbu Państwa Ministrowie ponoszą odpowiedzialność za funkcjonowanie swoich resortów - powiedziała premier (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl/P. Tracz/KPRM)

• Czas "złotych chłopców" w spółkach Skarbu Państwa - tak jak to było za czasów PO i PSL - się skończył - powiedziała premier Beata Szydło.
• Będą potrzebne zmiany w spółkach Skarbu Państwa - dodała.

"Wszyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy, ludzie z nami związani muszą pamiętać, że standardy będą obowiązywały i będziemy bardzo intensywnie dbać o to, żeby granice nie zostały przekraczane" - zapewniła szefowa rządu w piątek w radiowych Sygnałach Dnia.

"Czas złotych chłopców w spółkach Skarbu Państwa - tak jak to było za czasów Platformy i PSL - się skończył i mówiliśmy o tym w kampanii wyborczej, a ja słowa dotrzymuję" - mówiła szefowa rządu. "W związku z tym, jeżeli zobowiązałam się, że będziemy rządzić inaczej, to zrobię wszystko i doprowadzę do tego, że inaczej będzie" - podkreśliła Szydło.

Dodała, że "ministrowie nie są kadrowymi" i muszą pamiętać, że "ponoszą odpowiedzialność za funkcjonowanie swoich resortów".

"Na pewno mogę dzisiaj już powiedzieć, że będą potrzebne zmiany w spółkach Skarbu Państwa" - podsumowała premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Manfred 2016-09-23 15:34:45
    Zapowiedzi i obietnice Pani Premier wymagają niestety ciągłej weryfikacji podawanych haseł z rzeczywistością. Zgadzam się , że"chłopcy" w spółkach muszą być rozliczani często i konsekwentnie za swoją efektywną pracę, bo wielu z nich nie jest wystarczająco odpowiedzialna, jeśli indeksy spółek poleciały w dół, nawet 70%. Zatem wskazuje to na brak zdolności menadżerskich typowanych osób na stanowiska prezesów oraz nieznajomości funkcjonowania spółek na rynku. Dlatego dobra zmiana nie może się obyć bez profesjonalnego odniesienia do efektów pracy w postaci zysków dla inwestorów i tym samym skarbu państwa. Chciałbym ujrzeć tego efekty jeszcze w tym roku, by móc pozyskać nowych inwestorów krajowych i zagranicznych.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA