REKLAMA

Szydło: W tym trudnym czasie wsłuchajmy się w słowa Jana Pawła II

  • Autor: PAP/JS
  • 25 lipca 2016 11:47
Szydło: W tym trudnym czasie wsłuchajmy się w słowa Jana Pawła II Premier Szydło wzięła udział w otwarciu Parku Miłosierdzia w Sanktuarium Świętego Jana Pawła (fot. Kancelaria Premiera)

Mam nadzieję, że w trudnym czasie, kiedy jest tyle wydarzeń, które nas martwią, wsłuchamy się w słowa Jana Pawła II "Nie lękajcie się", którymi papież dodał kiedyś otuchy polskiemu narodowi - mówiła premier Beaty Szydło podczas otwarcia Parku Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Premier Szydło wzięła udział w otwarciu Parku Miłosierdzia w Sanktuarium Świętego Jana Pawła.

Premier przypomniała wezwanie Jana Pawła II: "Nie lękajcie się". Mam nadzieję, że w dzisiejszym bardzo trudnym czasie, kiedy jest tyle różnego rodzaju niebezpieczeństw, wydarzeń, które nas martwią, wsłuchamy się w te słowa, którymi papież dodał kiedyś otuchy polskiemu narodowi - mówiła.

"Mam nadzieję, że wsłuchamy się w głos ojca świętego Franciszka i wsłuchamy się w głos Jana Pawła II, który cały czas jest z nami; patronuje nam i jego nauka, jego myśli; to jest ta ogromna wartość, ogromne bogactwo, które dla nas, dla polskiego narodu i dla wszystkich wierzących na świecie, dla naszych gości w Polsce są niezwykle istotne" - powiedziała szefowa rządu.

Czytaj też: Wizyta papieża w Polsce testem jego zdolności dyplomatycznych

Zwracając się do wolontariuszy, którzy pomagali w sadzeniu drzew w Parku Miłosierdzia, Szydło podkreśliła, że to jest ich czas. "Jesteśmy tutaj przede wszystkim dla Was. Chcemy razem z Wami spotykać się, rozmawiać, bawić się i uczyć się tego, o czym mówił Jan Paweł II, tego, o czym mówi ojciec święty Franciszek - żebyśmy byli razem, żebyśmy byli jedno i żebyśmy potrafili w tym trudnym świecie odnajdować przede wszystkim dobro" - zaznaczyła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA