REKLAMA

Szydło: Zależy nam na wspólnym stanowisku V4 w ważnych sprawach

  • Autor: PAP/JS
  • 08 lutego 2016 15:59
Szydło: Zależy nam na wspólnym stanowisku V4 w ważnych sprawach Szefowa polskiego rządu podkreśliła, że trwają rozmowy w Grupie Wyszehradzkiej (fot. KPRM/twitter)

· Szydło na wspólnej konferencji z premierem Węgier Viktorem Orbanem była pytana, co w sprawie przyjęcia wspólnej deklaracji V4 oraz czy będzie w niej wspólne stanowisko Grupy ws. uchodźców.
· Szefowa polskiego rządu podkreśliła, że trwają rozmowy w Grupie Wyszehradzkiej.
· Podkreśliła, że obecnie może powiedzieć jedynie o decyzjach podjętych wspólnie z premierem Węgier Viktorem Orbanem.

"Zgodziliśmy się co do tego, że jeśli chodzi o kwestie dotyczące (...) tzw. Brexitu jest dla nas trudna do przyjęcia kwestia dotycząca zasiłków i pomocy socjalnej. Chcemy również wyraźnie podkreślić, że jeśli jest mowa o ewentualnej próbie zmiany, ażeby poszerzyć propozycje, które złożono w tej chwili ws. brytyjskiej, to nie będziemy się na to zgadzali" - powiedziała premier. Podkreśliła, że końcowe stanowisko V4 będzie znane w przyszłym tygodniu po posiedzeniu Grupy, które zaplanowano na 15 lutego w Pradze.

Dodała, że ws. migrantów V4 będzie chciała wypracować wspólne stanowisko. "Zależy nam, by w ważnych sprawach, które są prezentowane na forum europejskim, Grupa Wyszehradzka przedstawiała wspólne stanowisko" - podkreśliła Szydło.

Powiedziała, że Polska jest mocno zaangażowana w przygotowanie projektu dot. straży granicznej. Premier Szydło podkreśliła, że warunkiem jest zachowanie suwerenności państw narodowych, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji dot. terytorium danego kraju

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA