REKLAMA

Szydło zapowiada wielkie zmiany w rządzie. Nie tylko personalne

  • Autor: PAP/jk
  • 23 września 2016 09:02
Szydło zapowiada wielkie zmiany w rządzie. Nie tylko personalne - O tym, jakie będą zmiany, jakie będą zmiany systemowe i również o zmianach personalnych poinformuję w przyszłym tygodniu - powiedziała Beata Szydło. (fot.premier.gov.pl/P. Tracz/KPRM)

• Premier Beata Szydło powiedziała w piątek (23 września), że będą zmiany w rządzie, nie tylko personalne, ale też systemowe.
• O tym, jakie będą zmiany systemowe i personalne, powiem w przyszłym tygodniu - dodała Szydło.

Pytana w piątek (23 września) w radiowych Sygnałach Dnia o najlepszych swoich ministrów, premier wymieniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską i szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryka Kowalczyka.

Fot. twitter

- Zastanawiałam się, czy powinnam wymieniać tutaj nazwiska, ale wymienię, bo uważam, że są dwie osoby, które zasługują naprawdę na ogromny szacunek i pochwały i są wzorem tego, jak powinny funkcjonować ministerstwa i ministrowie. To jest na pewno pani minister Elżbieta Rafalska i minister Henryk Kowalczyk - powiedziała Szydło.

Zaznaczył jednocześnie, że są też ministrowie "którzy sobie nie radzą, radzą sobie gorzej i tacy, którzy mają konserwatywne podejście do funkcjonowania resortu". - Czas tworzenia strategii, projektów, programów i opowiadania o tym się skończył. Teraz potrzebne są działania. Aby te działania były skuteczne, każdy z ministrów musi przejść do bardziej intensywnej i bardziej dynamicznej pracy - stwierdziła.

- O tym, jakie będą zmiany, jakie będą zmiany systemowe i również o zmianach personalnych poinformuję w przyszłym tygodniu - powiedziała Szydło.

Szydło dodała, że wszyscy ministrowie zostali przez nią zobowiązani do dokonania przeglądu swoich resortów oraz tego, jak funkcjonują podległe im agencje i instytuty. - Różnego rodzaju huby, które obrosły te resorty - mówiła.

Fot. twitter

Czytaj też: Streżyńska: Jeśli rząd przestaje się kleić, to daną komórkę trzeba rozwiązać

Dopytywana, czy piątkowe (23 września) wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS może jeszcze coś zmienić, czy może wpłynąć na jej decyzje dot. zmian w rządzie, Szydło odparła: - Rozmowa dziś na klubie parlamentarnym jest bardzo potrzebna i bardzo się cieszę, że ten klub będzie miał miejsce. Myślę, że to jest kwestia rozmowy nie tylko o rządzie, bo decyzje, które będą zapadały w rządzie, są moimi decyzjami. Oczywiście rząd jest tworzony przez Prawo i Sprawiedliwość, i kierownictwo partii pewne kierunki działań ze sobą ustala.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA