REKLAMA

Szymański: Wierzymy w kompromis z UE w sprawie sądów

  • Autor: JP
  • 25 lutego 2018 10:08
Szymański: Wierzymy w kompromis z UE w sprawie sądów - W Unii zawsze istnieje rozwiązanie - wierzy Konrad Szymański. Fot.: PTWP

- Wierzymy, że Polska i Unia Europejska osiągną wspólne stanowisko w sprawie reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański niemieckiej gazecie "Welt am Sonntag".

Szymański stwierdził, że jest możliwy kompromis, który będzie zadowalający dla wszystkich i który oznaczać będzie koniec eskalacji sporu.

- W Unii zawsze istnieje rozwiązanie, które stanowi kompromis między wszystkimi stronami - zauważył wiceszef polskiego MSZ.

I podkreślił, że "Unia Europejska jest klubem przyjaciół, a nie wrogów".

Komisja Europejska w grudniu podjęła decyzję o uruchomieniu wobec Polski procedury z art. 7 traktatu unijnego z powodu możliwego naruszenia podstawowych wartości Unii Europejskiej. Dała jednocześnie Warszawie trzy miesiące na wprowadzenie rekomendacji w sprawie praworządności.

Szymański powiedział gazecie "Welt am Sonntag", że polski rząd jest gotowy sprawdzić, czy wprowadzone wraz z reformą sądownictwa zmiany, jako całość, nie stanowią ryzyka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • suchydok 2018-02-25 23:25:05
    Szymański, niech lepiej głośno powie, że Polskie rozwiązania ustawowe w sprawie sądów, niczym nie różnią się od europejskich i tu nie ma co szukać "kompromisów" a robić swoje.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA