REKLAMA

Tadeusz Ferenc kandydatem Nowoczesnej do Senatu

  • Autor: WGK
  • 09 września 2015 15:48
Tadeusz Ferenc kandydatem Nowoczesnej do Senatu Tadeusz Ferenc

Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc, będzie kandydował do Senatu z ramienia Nowoczesnej, ugrupowania założonego przez Ryszarda Petru.

Obok niego Mirosław Nowak w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim, a Jan Fuks w przemysko-krośnieńskim będą liderami list wyborczych Nowoczesnej.

- W Rzeszowie jest pomysł, jak to miasto i ten region rozwijać – powiedział Ryszard Petru. - Tu naprawdę dużo się dzieje. To bez wątpienia zasługa prezydenta Ferenca, który słusznie został uznany za najlepszego prezydenta w Polsce. Tutaj jest olbrzymia energia, której brakuje w niektórych miejscach Polski. Chciałbym, żeby była ona obecna w całym kraju – dodał lider Nowoczesnej.

Nowoczesna popiera Tadeusza Ferenca i nie będzie wystawiać własnych kandydatów do Senatu.

Pełna lista kandydatów Nowoczesnej do Sejmu na Podkarpaciu zostanie zaprezentowana w połowie września.

Tadeusz Ferenc jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Akademii Ekonomicznej (dziś Uniwersytet Ekonomiczny) w Krakowie. Początkowo pracował jako robotnik w WSK Rzeszów, później był m.in. zastępcą dyrektora Transbudu Rzeszów, kierownikiem w Budimeksie, zastępcą dyrektora rzeszowskich Zakładów Naprawy Samochodów, szefem Miejskich Zakładów Budownictwa Mieszkaniowego i prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej "Nowe Miasto".

Był członkiem PZPR, później wstąpił do SdRP, a w 2999 r. do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Był posłem IV kadencji i prezydentem Rzeszowa (do dzisiaj). W 2015 należał do założycieli komitetu wyborczego Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Pan D. 2015-10-01 20:23:24
    Doceniam optymizm autora, co przyszłości SLD i długowieczności Pana Prezydenta, który w 2999 r. będzie członkiem tej partii :) Oczywiście chodzi mi o pomyłkę w artykule .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA