REKLAMA

Tarcia i chłodne relacje między rządem a nowym prezydentem

  • Autor: pap
  • 10 sierpnia 2015 09:15
Tarcia i chłodne relacje między rządem a nowym prezydentem Fot. Shutterstock.com

Spodziewam się tarć między rządem a nowym prezydentem - mówi PAP politolog dr Hubert Horbaczewski. Jego zdaniem relacje między Andrzejem Dudą i gabinetem Ewy Kopacz będą chłodne. Ocenia też, że prezydent będzie próbował działać na rzecz PiS w kampanii wyborczej.

"Jeżeli chodzi o ten obecny rząd do wyborów, to przypuszczam, że to będą dosyć chłodne relacje" - mówi Horbaczewski.

Ocenia, że najprawdopodobniej do jesieni, kiedy to - jak się spodziewa - nastąpi zmiana rządu, nie będzie "zbyt wielu istotnych decyzji do podjęcia i koniecznych pól do ewentualnej kooperacji między prezydentem a rządem".

Horbaczewski uważa, że Andrzej Duda raczej będzie starał się w kwestiach światopoglądowych "hamować zapędy rządu Platformy Obywatelskiej".

Według eksperta Duda będzie starał się wesprzeć PiS w kampanii parlamentarnej. "Nie należy mieć złudzeń - każdy prezydent ma swoje środowisko polityczne. Jesteśmy w gorącym okresie kampanii wyborczej, w związku z tym należy się spodziewać, że prezydent - oczywiście z zachowaniem pewnego umiaru - jednak będzie próbował działać na rzecz swojego środowiska i jego zwycięstwa w jesiennych wyborach parlamentarnych" - mówi Horbaczewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA