REKLAMA

Tarnów: Włodzimierz Bernacki szefem PiS

  • Autor: PAP/AT
  • 27 listopada 2016 18:00
Tarnów: Włodzimierz Bernacki szefem PiS Włodzimierz Bernacki (fot.wlodzimierzbernacki.pl)

• Poseł PiS Włodzimierz Bernacki został wybrany na prezesa okręgu podczas zjazdu PiS w Tarnowie.
• Bernacki, politolog i profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, był jedynym kandydatem w wyborach, wskazanym przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Bernacki szefował tarnowskim strukturom od końca października, kiedy Jarosław Kaczyński zdecydował m.in. o odwołaniu dotychczasowego szefa partyjnych struktur w okręgu tarnowskim europosła Edwarda Czesaka. W wyborach Włodzimierz Bernacki uzyskał 251 głosów, przeciwko niemu głosowało 58 osób, a 6 wstrzymało się od głosowania.

Według informatorów w PiS władze partii obawiały się, że w Tarnowie może dojść do podobnej sytuacji, jak w ubiegłym tygodniu podczas wyborów szefa struktur w okręgu nowosądeckim, kiedy to jedyny kandydat na to stanowisko, wyznaczony przez prezesa PiS, wiceminister finansów Wiesław Janczyk nie uzyskał wymaganych 50 proc. głosów delegatów zjazdu okręgowego.

Bernacki wskazał potrzebę rozbudowania struktur partii przez wyborami samorządowymi. "To jest coś zupełnie naturalnego, niezbędnego i koniecznego" - podkreślił.

Czytaj też: PiS wybrało nowych szefów

Jak relacjonował, w trakcie swojego wystąpienia wskazywał na sukces w głosowaniu w wyborach prezydenckich i parlamentarnych w okręgu tarnowskim. "Te wspaniałe wyniki powinny być punktem wyjścia do budowania podmiotowości naszego okręgu. Bardzo wiele osób liczy na to, że te wyniki przełożą się bezpośrednio na pozycję Tarnowa i okręgu w woj. małopolskim" - powiedział.

"Podnosiłem również kwestie związane z programem politycznym, który jest naszym sztandarem, i wskazywałem na potrzebę dbania o to, aby ten przekaz, kierowany do społeczeństwa ze strony rządu czy parlamentu, był przekazem jasnym, klarownym i czytelnym. Trudno sobie wyobrazić sukces samorządowy za dwa lata bez sukcesu programu reform rządu, więc to jest ze sobą bezpośrednio związane" - podkreślił poseł Bernacki.

Zgodnie ze statutem PiS do kompetencji zjazdów okręgowych należy powołanie i odwołanie ze swego grona prezesa zarządu okręgowego, na wniosek prezesa PiS, a także do 20 pozostałych członków zarządu i członków regionalnej komisji rewizyjnej. Kadencja szefa okręgu wynosi 2 lata.

Struktura PiS w kraju to okręgi, które zostały wyznaczone w odniesieniu do okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu i przeważnie pokrywają się z ich zasięgiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA