REKLAMA

Tchórzewski: Energetyka odnawialna musi być przewidywalna

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 01 lipca 2016 15:22
Tchórzewski: Energetyka odnawialna musi być przewidywalna Zdaniem ministra Krzysztofa Tchórzewskiego niewykorzystany potencjał posiadają biogazownie oraz elektrownie wodne, które potrzebują modernizacji i rozbudowy (Fot. PTWP/Michał Oleksy)

- Chcemy, żeby energetyka odnawialna była przewidywalna. Będziemy promować rozwiązania, które dają większą pewność zasilania - podkreślił minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas spotkania z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) w Warszawie.

Zdaniem ministra Krzysztofa Tchórzewskiego niewykorzystany potencjał posiadają biogazownie oraz elektrownie wodne, które potrzebują modernizacji i rozbudowy, podczas gdy energia wiatrowa i słoneczna są mało przewidywalne.

- Plany dotyczące zmiany struktury miksu energetycznego muszą brać pod uwagę polskie zobowiązania wynikające z realizacji pakietu klimatycznego, ale powinny też odnosić się do możliwości polskiej energetyki i gospodarki – dodał Krzysztof Tchórzewski.

Minister Tchórzewski podkreślił także, że modernizacja energetyki to olbrzymi wysiłek finansowy. Zwrócił uwagę na kwestię wytrzymałości ekonomicznej społeczeństwa i gotowości do ponoszenia kosztów pakietu klimatycznego.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA