REKLAMA

Telefoniczna rozmowa premierów Polski i Bułgarii

  • Autor: PAP/JS
  • 05 stycznia 2018 19:44
Telefoniczna rozmowa premierów Polski i Bułgarii Premierzy potwierdzili wzajemne zrozumienie i dobrą współpracę w różnych dziedzinach - głosi komunikat.. Fot. PTWP

Bułgarski premier Bojko Borisow podkreślił w rozmowie telefonicznej z premierem Mateuszem Morawieckim, że Polska jest bardzo ważnym krajem dla UE - poinformowała służba prasowa bułgarskiego rządu. Od początku br. Bułgaria objęła rotacyjne przewodnictwo UE.

Premierzy potwierdzili wzajemne zrozumienie i dobrą współpracę w różnych dziedzinach - głosi komunikat.

"Polska jest bardzo ważnym państwem dla Unii Europejskiej" - stwierdził Borisow w kontekście stosunków między Warszawą a Brukselą i podkreślił, że "jedność jest jedynym pozytywnym rozwiązaniem dla UE". "Nie przypadkiem takie właśnie jest motto bułgarskiej prezydencji: +Zjednoczenie tworzy siłę+. To jest lekcja, którą wyciągnęliśmy z własnej historii i jako przewodnicząca Rady unijnej Bułgaria będzie szukać zgody i będzie pracować na rzecz jedności Unii" - zapowiedział Borisow.

Bułgarski premier zapoznał Mateusza Morawieckiego z priorytetami bułgarskiej prezydencji i zaprosił go na szczyt UE 17 maja, na którym będzie omawiany temat Bałkanów Zachodnich. "Debaty o przyszłości Europy są związane z debatami o integracji europejskiej tych państw, o ich stabilności, dobrobycie i przyłączeniu się do wartości unijnych" - podkreślił Borisow.

Ważnym tematem rozmowy była współpraca w dziedzinie turystyki. W okresie od stycznia do listopada 2017 r. Bułgarię odwiedziło prawie 400 tys. polskich turystów, o 7,7 proc. więcej w porównaniu z poprzednim rokiem. Jednocześnie Polskę odwiedziło 60 tys. Bułgarów, czyli o ponad 35 proc. więcej niż rok wcześniej - wskazano w komunikacie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA