REKLAMA

Teresa Bochwic wybrana do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

  • Autor: PAP/JS
  • 22 lipca 2016 12:07
Teresa Bochwic wybrana do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Dziennikarka i publicystka Teresa Bochwic została wybrana przez Senat do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (fot. Senat/facebook)

• Dziennikarka i publicystka Teresa Bochwic została wybrana przez Senat do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
• Jej kandydaturę zgłosiło Prawo i Sprawiedliwość.

Za wyborem Bochwic opowiedziało się 57 senatorów; za zaproponowanym przez PO kandydatem Januszem Daszczyńskim - 24 senatorów.

Teresa Bochwic ukończyła studia na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1977-1982 była asystentką w Zakładzie Filozofii Instytutu Nauk Ekonomiczno-Społecznych Politechniki Warszawskiej. Została usunięta z pracy z przyczyn politycznych za działalność w okresie "Solidarności". W latach 1980-1981 była redaktorem naczelnym nauczycielskiego miesięcznika "Rozmowy".

Czytaj też: Sejm przyjął informację rządu ws. Brexitu

W latach 1983-1986 była reportażystką w Tygodniku Rodzinnym "Zorza" (IW PAX); w latach 1989-1991 - dziennikarką "Tygodnika Solidarność", a w latach 1993-1994 - zastępcą redaktora naczelnego w tym piśmie. Była też publicystką w Biurze Analiz Programowych w Polskim Radiu. W latach 1998-2008 wykładała na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1999 r. do dziś jest zatrudniona w Katedrze Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W 2006 r. Teresa Bochwic została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za działalność na rzecz niezależnego dziennikarstwa i wolnego słowa; w 2001 r. odznaczona została odznaką - "Zasłużony Działacz Kultury".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA