REKLAMA

Teresa Wargocka: Samorządy są bardzo ważnym partnerem w dziedzinie edukacji

  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 03 lutego 2016 11:13
Teresa Wargocka: Samorządy są bardzo ważnym partnerem w dziedzinie edukacji Teresa Wargocka rozmawiała z samorządowcami m.in. o planach reformy systemu oświaty (fot. men.gov.pl)

· Wiceminister edukacji Teresa Wargocka wzięła udział w XXII Konwencie Wójtów i Burmistrzów Powiatu Mińskiego.
· Rozmawiała z samorządowcami m.in. o planach reformy systemu oświaty.
· Jak zapewniła, samorządy są bardzo ważnym partnerem w dziedzinie edukacji.

Cykliczne spotkanie samorządowców z terenu powiatu mińskiego odbyło się we wtorek (2 lutego) w Zespole Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie.

– Samorządy są bardzo ważnym partnerem w dziedzinie edukacji. To właśnie tu realizowana jest polityka oświatowa państwa – powiedziała wiceminister edukacji Teresa Wargocka.

Teresa Wargocka rozmawiała z samorządowcami m.in. o planach reformy systemu oświaty. Uczestnicy Konwentu szczególnie zainteresowani byli wysokością subwencji oświatowej, sposobem jej rozliczania z tytułu niepełnosprawności dziecka oraz obecnym stanem systemu kształcenia zawodowego. Ważnym tematem omawianym podczas spotkania były zmiany w systemie finansowania nauczania domowego.

Teresa Wargocka podkreśliła, że postulaty i pomysły przedstawiane przez samorządowców spotkają się ze zrozumieniem i zostaną wzięte pod uwagę w rozpoczynającej się wkrótce ogólnopolskiej debacie o zmianach w systemie edukacji.

– Z uwagą wsłuchuję się w każdy głos płynący ze strony samorządów – mówiła.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA