REKLAMA

Terlecki: Kierownictwo PiS nie rozważa możliwości odłożenia w czasie reformy edukacji

  • Autor: PAP/JS
  • 02 stycznia 2017 17:03
Terlecki: Kierownictwo PiS nie rozważa możliwości odłożenia w czasie reformy edukacji Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki (fot. PiS/twitter)

Kierownictwo PiS nie rozważa możliwości odłożenia w czasie reformy edukacji; uważamy, że jest dobrze przygotowana - powiedział wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

"Kierownictwo PiS nie rozważa możliwości odłożenia w czasie reformy edukacji, która naszym zdaniem jest bardzo dobrze przygotowana i będzie wprowadzona zgodnie z naszymi obietnicami wyborczymi" - powiedział Terlecki. Jak dodał, władze PiS nie mają żadnych informacji, że prezydent Andrzej Duda zamierza zawetować ustawy wprowadzające reformę.

"Rząd jest zdeterminowany, żeby reforma została przyjęta zgodnie z planem. Jest bardzo dobrze przygotowana. Nikt nie myśli, żeby odstąpić od naszych planów" - powiedziało dobrze poinformowane źródło w rządzie.

Szef prezydenckiego Biura Prasowego Marek Magierowski pytany o ewentualne weto prezydenta wobec ustawy wprowadzającej reformę edukacji powiedział, że "prezydent podejmie decyzję w konstytucyjnym terminie".

W poniedziałek na portalu wpolityce.pl pojawił się artykuł pt. "PiS zastanawia się czy rękami prezydenta nie odłożyć reformy edukacji". Według autora publikacji, przed nowym rokiem Jarosław Kaczyński miał usłyszeć od prezydenta Dudy, że ten rozważa dwa weta: wobec ustawy o zgromadzeniach i ustawy o edukacji.

Ustawy reformujące system szkolny w Polsce zostały w grudniu 2016 r. uchwalone przez Sejm, a Senat nie wprowadził do nich poprawek. Jeśli podpisze je prezydent, rozpocznie się wygaszanie gimnazjów. Przywrócone zostaną 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea i 5-letnie technika, a w miejsce szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • PiS Hańba Wstyd! 2017-01-02 18:33:46
    Nie cofać się na kroki , gdzie podatek jednolity? Ile będziemy dopłacać do patologii KRUS? Kto pokryje rekompensaty finansowe dla właścicieli nieruchomości i budynków w obrębach miast w zwiazku z największą w historii powojennej Polski aferą gruntową masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych na "B" mieszkalne . Prawa w Polsce niema , czy w związku z powyższym musimy ze wszystkim błagać o pomoc Brukselę!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA