REKLAMA

Terlecki: Odebranie stopni generalskich sowieckim marionetkom ma wymiar symboliczny

  • Autor: PAP/AT
  • 14 grudnia 2016 10:50
Terlecki: Odebranie stopni generalskich sowieckim marionetkom ma wymiar symboliczny - Odebranie szlifów generalskich "sowieckim marionetkom", a także przyznanie ich płk. Kuklińskiemu ma wymiar symboliczny - powiedział szef klubu PiS (Ryszard Terlecki, fot.ryszardterlecki.pl)

• Szef klubu PiS Ryszard Terlecki uważa, że odebranie stopni generalskich Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi jest konieczne.
• Ma to wymiar symboliczny - mówi.

Szef MON Antoni Macierewicz zapowiedział we wtorek (13 grudnia), że Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi zostaną odebrane stopnie generalskie. W tym celu ma być znowelizowana ustawa o powszechnym obowiązku służby wojskowej.

Terlecki powiedział w środę na antenie TVP Info, że odebranie szlifów generalskich "sowieckim marionetkom", a także przyznanie ich płk. Kuklińskiemu ma wymiar symboliczny.

Czytaj też: Dera: Żołnierz nie powinien mieć munduru splamionego krwią Polaków

"I w gruncie rzeczy poza tym niczego nie zmienia. Ale jednak to, co się dzieje, tzn. to z jednej strony powszechne przekonanie, że ludzie, którzy byli częścią układu, czy - jak to nazwać - systemu jeszcze przed '89 rokiem, ale którzy potem działali także w już niepodległej Polsce, że ci ludzie jednak, gdy się im przyjrzeć, kompromitują siebie i ten system. To dziś widać po wielu działaniach politycznych, po grach, które się toczą na powierzchni życia politycznego. I to jakoś pokazuje, jak powinien wyglądać uczciwy, rzetelny wymiar sprawiedliwości" - dodał szef klubu PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • qerf 2016-12-14 11:45:59
    Odbierzcie tytuł doktora posłowi-aborcjoniście Bolesławowi P. z PiS. 1000 aborcji to nie jest ludobójstwo?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA