REKLAMA

Terlecki: Przedstawiciele PiS nie skorzystają z zaproszenia przewodniczącej RDS

  • Autor: PAP/JS
  • 21 grudnia 2016 17:19
Terlecki: Przedstawiciele PiS nie skorzystają z zaproszenia przewodniczącej RDS Szef klubu PiS Ryszard Terlecki (Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0)

• Przedstawiciele PiS nie skorzystają z zaproszenia przewodniczącej Rady Dialogu Społecznego - poinformował szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
• Jak dodał, trwają ustalenia co do formy możliwych rozmów z opozycją.

Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Henryka Bochniarz, w imieniu partnerów społecznych - związków zawodowych i organizacji pracodawców - zaprosiła na czwartek (21 grudnia) prezydenta, premier, marszałków Sejmu i Senatu, szefów klubów i prezesa PiS na spotkanie dotyczące sytuacji w państwie.

"Rada została powołana do innego celu, a nie negocjowania między klubami parlamentarnymi. Bardzo dziękujemy, ale nie skorzystamy" - powiedział w środę Terlecki.

Na pytanie o możliwości rozmowy z partiami opozycyjnymi w innej formie szef klubu PiS odpowiedział: "Ustalenia trwają". "Ale nie będziemy tego prowadzić za pośrednictwem mediów" - dodał Terlecki.

Zaproponowane przez przewodniczącą RDS spotkanie miałoby się odbyć w czwartek o godz. 10 w siedzibie Rady - w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" im. Andrzeja Bączkowskiego przy ul. Limanowskiego 23 w Warszawie.

Bochniarz, która przewodzi obecnie Radzie, zaprosiła polityków "do wspólnej rozmowy na temat sposobów rozwiązania kryzysowej sytuacji w państwie", aby podjąć próbę rozwiązania istniejącego kryzysu poprzez dialog.

W Radzie Dialogu Społecznego stronę związkową reprezentują NSZZ "Solidarność", OPZZ i Forum Związków Zawodowych, a pracodawców - Business Centre Club, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego i Lewiatan.

"Członkowie Rady Dialogu Społecznego z niepokojem śledzą wydarzenia w Sejmie i Senacie. Rosnące napięcie polityczne i prowadzenie obrad, których prawomocność jest kwestionowana, świadczą w ocenie związków zawodowych i organizacji pracodawców o kryzysie, który wymaga pilnego rozwiązania, przy pełnym zaangażowaniu i dobrej woli wszystkich stron" - oceniła Bochniarz.

Wyraziła przekonanie, że "RDS może stanowić dogodne dla polityków forum rozmowy i debaty o najważniejszych wyzwaniach".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA