REKLAMA

Timmermans odmówił Hannie Gronkiewicz-Waltz. Nie będzie 7 maja w Warszawie

  • Autor: PAP/GP
  • 21 kwietnia 2016 12:40
Timmermans odmówił Hannie Gronkiewicz-Waltz. Nie będzie 7 maja w Warszawie Unijny polityk odwiedził Polskę w ostatnim czasie szukając rozwiązania sporu Warszawy z Brukselą i Komisją Europejską. (fot.:wikipedia.org/CC)

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans nie przyjedzie do Warszawy 7 maja, bo ma inne zobowiązania - poinformowały w czwartek (21 kwietnia) źródła unijne.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała w środę, że zaprosiła Timmermansa na Paradę Schumana i Koncert Europejski, które odbędą się 7 maja w stolicy. Rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk dodał, że zaproszenie dla wiceszefa KE zostało wysłane już kilka tygodni temu.

Wiceszef KE był w Warszawie 5 kwietnia, aby przeprowadzić rozmowy w ramach rozpoczętej w styczniu przez KE procedury ochrony państwa prawa wobec Polski, w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Po tych rozmowach wyraził nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni będzie mógł odwiedzić Warszawę ponownie, aby kontynuować dialog.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA